Stipendije Republike Slovačke za akademsku 2022 – 2023. godinu

Ministarstvo prosvjete, nauke, istraživanja i sporta Slovačke Republike, u okviru bilateralnog sporazuma o saradnji, uputilo je poziv za prijavu kandidata za stipendije za akademsku 2022 – 2023. godinu.

Stipendija se dodjeljuje za studijske boravke za studente osnovnih, master studija, kao i za istraživačke boravke za studente doktorskih studija.

Stipendija nije namijenjena za kompletan ciklus studija koji vodi izdavanju diplome.

Za kandidate iz Crne Gore dodjeljuje se 30 mjeseci stipendiranja, uz minimalnu dužinu boravka od 3 mjeseca.

Rok za prijavu je 31. mart 2022. godine.

Period boravka počinje ne ranije od 15 septembra 2022. godine i završava se ne kasnije od 30. avgusta 2023. godine. Ministarstvo Slovačke zadržava pravo izmjene perioda, programa ili institucije stipendijskog boravka koji je kandidat naznačio u prijavnom formularu, ukoliko prijem kandidata nije izvodljiv pod tim uslovima.

Izvor informacije: Ministarstvo prosvjete, nauke, kulture i sporta