Veliki uspjeh studenata BTF-a na smotri naučnih radova studenata agronomije

Na Agronomskom fakultetu u Čačku, u periodu od 18. do 20. avgusta 2021. godine, održana je XII smotra naučnih radova studenata agronomije na kojoj su Biotehnički fakultet predstavljale mr Andreja Komnenić, studentica doktorskih studija i Milica Bućković, studentica master studija.

Na Smotri je učestvovalo 28 studenata iz 16 institucija i 8 država (Bosna i Hercegovina, Bugarska, Crna Gora, Hrvatska, Rumunija, Sjeverna Makedonija, Srbija i Ukrajina), mr Andreja Komnenić je, u kategoriji studenata doktorskih studija, osvojila prvo mjesto, dok je u sekciji master studija Milica Bućković bila treća.

Mr Andreja Komnenić izlagala je rad pod nazivom „Influence of different fertilization systems on the productivity of lemon balm (Melissa officinalis L.) grown according to the principles of organic production“ dok se Milica Bućković predstavila sa radom „Productivity of five leading potato varieties in the continental area of Montenegro under irrigation conditions“. Oba rada rađena su pod mentorstvom prof. dr Zorana Jovovića.