Poruka dekanice prof. dr Božidarke Marković budućim studentima Biotehničkog fakulteta

Biotehnički fakultet Univerziteta Crne Gore, sa tradicijom dužom od osam decenija u nauci i istraživanjima, dokazanim nastavnim kadrom i adekvatnim uslovima za sticanje teorijskih i praktičnih znanja u učionicama i laboratorijama, na oglednim imanjima i kod partnerskih organizacija iz privrede, najbolji je izbor za mlade koji profesionalnu budućnost vide u poljoprivredi i proizvodnji hrane i naučnoistraživačkom radu u ovoj oblasti.

Budućim profesionalcima u oblasti poljoprivrednih nauka nude se sva tri nivoa studija – osnovne, master i doktorske studije, po modelu 3+2+3.

Biotehnički fakultet podsticajna je sredina za mlade koji su vrijedni, odgovorni, karijerno orijentisani i ekološki osviješteni, za one koji su spremni da uče, usavršavaju se, da tragaju za rješenjima koja će doprinijeti razvoju cjelokupne zajednice i posebno poljoprivredno-prehrambenog sektora, strateški  veoma važnog za budućnost i prosperitet naše države.

Prof. dr Božidarka Marković