Tretman ranjivih grupa u medijskom diskursu u Sloveniji i Crnoj Gori

U okviru bilateralnog naučnog projekta “The Treatment of Vulnerable Groups in Media Discourse in Slovenia and Montenegro” (Tretman ranjivih grupa u medijskom diskursu u Sloveniji i Crnoj Gori) u Crnoj Gori su, u periodu od 20. do 24. septembra, boravile doc. dr Vesna Lazović i doc. dr Monika Kavalir sa Filozofskog fakulteta Univerziteta u Ljubljani. Na sastanku kojem su sa crnogorske strane prisustvovali koordinator projekta prof. dr Igor Lakić i članovi projektnog tima prof. dr Milica Vuković-Stamatović i dr Branka Živković, koleginice iz Slovenije upoznale su crnogorske kolege sa funkcionisanjem Filozofskog fakulteta Univerziteta u Ljubljani iz perspektive projektnih aktivnosti, posebno sa sličnim projektima koji se realizuju ili su realizovani sa naučnim institucijama iz regiona. Kolege Lakić, Vuković-Stamatović i Živković upoznale su svoje slovenačke kolege sa aktuelnim projektima i projektnim aktivnostima Filološkog fakulteta, a razmotreni su i različiti akademski konteksti u okviru kojih bi bila moguća buduća saradnja između ovih institucija.

Članovi oba projektna tima razgovarali su o daljim zajedničkim aktivnostima i o tome na koji će način rezultati projekta biti predstavljeni akademskoj javnosti – učešće na konferencijama, objavljivanje naučnih radova, gostujuća predavanja, a konkretne aktivnosti biće fazno realizovane tokom posjeta članova projektnog tima Filozofskom fakultetu Univerziteta u Ljubljani i Filološkom fakultetu Univerziteta Grne Gore.