Prof. dr Jasna Tatar Anđelić i dr Marija Mijušković na Univerzitetu Humbolt

Prof. dr Jasna Tatar Anđelić i dr Marija Mijušković su učestovale na međunarodnoj Kick off radionici  “Otvoreni dijalog: šanse i izazovi u obuci budućih edukatora” (Open Dialogue: Opportunities and Challenges in Training Future Educators), koju je organizovao Univerzitet Humbolt u Berlinu od 27. do 29. novembra 2019. Cilj ove početne razmjene mišljenja i iskustava između univerziteta sa Balkana i Univerziteta Humbolt je da se dobije uvid u trenutno stanje, potrebe i mogućnosti zajedničkih projekata u oblasti obrazovanja nastavnika.

Profesorice Tatar Anđelić i Mijušković su aktivno učestovale u segmentu “Engleski jezik kao nastavno sredstvo” (English as a medium of instruction), u kojem su razmatrane mogućnosti regionalne i međunarodne saradnje na uspostavljanju zajedničkih okvira za nastavničku obuku na engleskom jeziku, uz podršku DAAD i EU fondova. Istaknuta je i problematika engleskog jezika kao jezika istraživanja i publikovanja za akademsko osoblje koje ovim jezikom ne vlada na zadovoljavajućem nivou.