PETAR BOŽOVIĆ U VARŠAVI

Mr Petar Božović, saradnik i doktorand na SP za engleski jezik i književnost, boravio je tokom decembra 2016. na Fakultetu za primijenjenu lingvistiku Univerziteta u Varšavi. Održao je seriju predavanja studentima magistarskih i osnovnih studija na Odsjeku za Nauku o prevođenju i Odsjeku za usmeno i audiovizuelno prevođenje na sljedeće teme: Audiovisual Translation: Issues, Theories, Methods Translation Theory and Practice in Ex-Yugoslav Region Subtitling and the “Crisis Points”: Intalinguistic and Extralinguistic Elements of Culture in Transfer Subtitling and the Elements of Culture (a follow-up workshop) Tokom ovih predavanja, studenti su imali priliku da se upoznaju sa recentnijim metodološkim pristupima translatoloških istraživanja u studijama audiovizuelnog prevođenja, sa sociolingvističkom situacijom na prostoru bivše Jugoslavije i stanjem u translatološkim studijama i praksi audiovizuelnog prevođenja u regionu, kao i preliminarnim rezultatima istraživanja u ovoj oblasti koje je sprovedeno u Crnoj Gori.