Program stipendiranja Marija Sklodovska Kiri: Podrška mladim ženama istraživačima

Međunarodna agencija za atomsku energiju (IAEA) objavila je poziv za program stipendiranja Marija Sklodovska Kiri – MSCFP sa ciljem podrške mladim ženama – istraživačima u izgradnji naučnih karijera u oblasti nuklearnih nauka.

Poziv je objavljen na zvaničnoj stranici IAEA i otvoren je do 30. septembra 2022/2023. i 2023/2024. godinu.

Selektovani student će imati pokrivene troškove školarine na akreditovanim univerziteima (do 20.000 EUR za školarinu i do 20.000 EUR za troškove života tokom master programa) za oblast nuklearnih nauka, a postoji i mogućnost sprovođenja programa stručnog usavršavanja, koji takođe pokriva IAEA, za period od 12 mjeseci.

Ovoga puta, pozivom IAEA će biti obuhvaćene stipendije za 150 žena, mladih istraživača, uz selekcione kriterijume Međunarodne agencije za atomsku energiju.

Podsjećamo da je do sada IAEA dva put objvaila ovaj poziv, te u sklopu istih podržala 250 žena, mladih istraživača u nuklearnim naukama iz 93 zemlje, koje su svoja naučna istraživanja sprovodile u 53 zemlje širom svijeta.