Interkulturalno veče sa dolaznim studentima Univerziteta Crne Gore

Dolazni studenti koji semestar provode na Unvierzitetu Crne Gore prisustvovali su događaju pod nazivom Interkulturalno veče održanom u cilju intekulturalizacije studenata i mladih ljudi, stvaranja osjećaja pripadnosti i upoznavanja i prihvatanja različitih kultura.

Događaj je organizovan od strane Kancelarije za mlade – Sekretarijat za lokalnu samoupravu i Omladinskog Centra Podgorica, a u saradnji sa Univerzitetom Crne Gore, Erasmus studentskom mrežom Podgorica i Univerzitetom Mediteran.

U prvom dijelu večeri Erasmus studenti su promovisali zemlje iz kojih dolaze, stoga su prisutni imali priliku da se upoznaju sa kulturno-istorijskim nasljeđem evropskih zemalja (Poljska, Španija, Rumunija, Njemačka..). Takođe, dolazni studenti su imali priliku da čuju nešto više i upoznaju se sa bogatom crnogorskom istorijom i kulturom.

Drugi dio večeri bio je posvećen neformalnom druženju i degustaciji crnogorske tradicionalne hrane.