Promocija Filološkog fakulteta

U okviru promocije Filološkog fakulteta Olga Vojičić-Komatina je posjetila  tri srednje škole u Nikšiću: Srednju ekonomsko-ugostitetljsku  školu, Gimnaziju Stojan Cerović i Prvu srednju stručnu školu. Maturanti pomenutih škola bili su u prilici da se upoznaju sa sadržajima sedam studijskih programa koji veoma uspješno i kvalitetno funkcionišu na Filološkom fakultetu u Nikšiću, a takođe su bili veoma zainteresovani za mobilnost koju Filološki fakultet godinama realizuje i to na zavidnom nivou. U pogledu mobilnosti i međunarodne razmjene studenata i nastavnog osoblja, učenici su upoznati sa podatkom da ova organizaciona jedinica ostvaruje najveće rezultate na nivou Univerziteta Crne Gore. U prijatnom raspoloženju i uz prezentovanje mogućnosti koje pruža Filološki fakultet, učenici nikšićkih srednjih škola su imali priliku da se informišu o sistemu studiranja na onim studijskim programima za koje su pokazali interesovanje.