Prof. dr Tatjana Jovović na međunarodnoj naučnoj konferenciji „Pijanstvo i opijenost u ruskoj kulturi od 1990. do 2020. g.“ na Sveučilištu u Zagrebu

Profesorica Tatjana Jovović sa SP za ruski jezik i književnost učestvovala je na naučnoj konferenciji po pozivu „Pijanstvo i opijenost u ruskoj kulturi od 1990. do 2020. g.“, održanoj  13. i 14. maja na Sveučilištu u Zagrebu u u hibridnom formatu. Profesorica Jovović je izložila rad „Narkotici u savremenoj ruskoj književnosti (uvod u problem)“. Na konferenciji su se čula interesantna razmišljanja o konkretnim i metaforičkim rukavcima naslovne teme, kojima su protkani ruska književnost, slikarstvo, film i reklama poslednjih trideset godina.