Doc. dr Olivera Popović na međunarodnom skupu „Dall'Adriatico al Tirreno. Storie di viaggi mediterranei nel Rinascimento“

Doc. dr Olivera Popović učestvovala je na međunarodnom skupu pod naslovom „Dall'Adriatico al Tirreno. Storie di viaggi mediterranei nel Rinascimento“ (Od Jadranskog do Tirenskog mora. Priče o putovanjima Mediteranom u renesansi), koji je okupio stručnjake iz oblasti putopisne književnosti iz Italije, Albanije, Hrvatske i Crne Gore. Skup, u trajanju od dva dana (25-26. maj), organizovali su Istituto Nazionale di Studi sul Rinascimento Meridionale i Centro Interuniversitario Internazionale di Studi sul Viaggio Adriatico. Prof. Popović je svoj rad pod naslovom „Il viaggio dell'arcivescovo Marino Bizzi nei paesi mediterranei sotto il dominio turco” (Putovanje nadbiskupa Marina Bicija mediteranskim zemljama pod turskom vlašću) izložila u onlajn formatu.