OBUKA BIBLIOTEKARA ZA PRISTUP BAZAMA E-KNJIGA

Centralna univerzitetska biblioteka organizovala je juče, 31. januara, online prezentaciju o načinu korišćenja baze elektronskih knjiga (Ebook Academic Collection) u okviru EBSCO platforme, koja je bila namijenjena bibliotekarima Centralne univerzitetske biblioteke i ostalih biblioteka na Univerzitetu Crne Gore, ali i svim njihovim zainteresovanim korisnicima.

Univerzitet Crne Gore pretplaćen je na bazu Ebook Academic Collection koje sadrži skoro 170.000 knjiga u elektronskom obliku vodećih svjetskih akademskih izdavača iz velikog broja oblasti, kao što su: umjetnost, obrazovanje, lingvistika, književnost, medicina, filozofija, politikologija, religija, sociologija, pravo, biznis, ekonomija, prirodne nauke i dr.

Prezentacija je organizovana u cilju jačanja bibliotečkih kompetencija i promociji digitalnih resursa na Univerzitetu Crne Gore.