Konkurs za dodjelu tri nagrade iz Fonda CANU

r a s p i s u j e

K O N K U R S

za dodjelu tri nagrade iz Fonda CANU

Nagrada se dodjeljuje mladim stvaraocima do 35 godina starosti (navršenih do dana zaključenja Konkursa) za postignute izuzetne rezultate u oblasti nauke i umjetnosti.

Kandidate za Nagradu mladim stvaraocima mogu predlagati: visokoškolske ustanove, fakulteti i instituti, umjetničke akademije, tri lica sa naučnim ili akademskim zvanjem ili umjetnika koji nijesu članovi organa predlagača, članovi Odbora ili Žirija u godini u kojoj se dodjeljuje Nagrada.

Predlagač može predložiti najviše jednog kandidata za Nagradu.

Pisani predlozi za nagrade mladim stvaraocima moraju sadržati ocjenu naučnog i umjetničkog rada i biobibliografske podatke predloženog kandidata.

Predlozi za nagrade dostavljaju se u roku od 30 dana od dana raspisivanja Konkursa na adresu: Crnogorska akademija nauka i umjetnosti, 81000 Podgorica, Muzički centar Crne Gore,  Ulica V proleterske 4/1.