Promocija Monografije Univerziteta Crne Gore 1974-2024. u amfiteatru 106

Promocija monografije "Univerzitet Crne Gore 1974-2024", objavljena u godini jubileja, održaće se u nedjelju, 28. aprila u 18:00 sati, u amfiteatru 106, u zgradi tehničkih fakulteta, u Podgorici.

Ova publikacija predstavlja sistematizovan pregled poluvjekovnog rada i dostignuća Univerziteta Crne Gore, dokumentujući doprinos obrazovnom, naučnom, kulturnom i umjetničkom životu zemlje.

U promociji će učestvovati članovi Uređivačkog odbora, predvođeni predsjednikom, akademikom prof. dr Ljubišom Stankovićem, zajedno sa uglednim profesorima prof. dr Rajkom Glušicom, prof. dr Sonjom Tomović-Šundić, prof. dr Miodragom Radunovićem i prof. dr Nikolom Vukčevićem.

Događaj će moderirati mr Ksenija Rakočević.

Promocija Monografije provešće goste kroz ključne momente koji jasno razgraničavaju period prije i nakon osnivanja Univerziteta i istražiće kako je Univerzitet Crne Gore oblikovao obrazovni pejzaž i postao stub naučne i kulturne evolucije u Crnoj Gori.

Događaj je otvoren za zaintersovanu javnost i medije.