Ministarstvo nauke je 24. aprila objavilo Konkurs za dodjelu atraktivnih stipendija za doktorska istraživanja na univerzitetima u Crnoj Gori u 2019/2020. godini.

Ciljevi Konkursa su: jačanje ljudskih resursa za istraživanje, inovacije i konkurentnost, povećanje broja mladih istraživača na univerzitetima u Crnoj Gori i razmjena znanja između akademskog i privrednog sektora, kao i internacionalizacija istraživačkog rada.

Stipendija obuhvata mjesečne lične troškove doktoranda u iznosu od 700 € na mjesečnom nivou i troškove istraživanja do 10.000€ na godišnjem nivou za istraživanja i mobilnost, dok su stipendisti oslobođeni plaćanja školarine za vrijeme trajanja stipendije.

Način prijavljivanja se odvija u dvije faze:

Prva faza je obavezna registracija interesovanja za stipendiju na portalu ,,Naučna mreža“ Ministarstva nauke od dana objavljivanja Konkursa do 10. juna 2019. godine.

Druga faza prijave je podnošenje prijave na adresu Ministarstva nauke do 25. juna 2019. godine do 14:00 časova.

U prilogu je link na kojem se može preuzeti tekst Konkursa, kao i prijavni formular:

Ministarstvo nauke

Direkcija za nacionalne programe