Rektorat, 25.02.2020

Počeo Kup Tehničkih fakulteta u basketu

X

Kup Tehničkih fakulteta u basketu, tri na tri, počeo je u ponedeljak 24. februara, u organizaciji Studentskog parlamenta UCG i studentskih vijeća Tehničkih fakulteta. Učešće je uzelo 16 ekipa, što govori o velikom interesovanju studenata za ovaj događaj.

Ekipe su podijeljene u parove i odmah se kreće sa eliminacionom fazom, igra se na dvije dobijene utakmice. Organizator je za sve učesnike obezbijedio opremu kao i licencirane sudije od strane Košarkaškog saveza Crne Gore (KSCG). Takođe, za tri prvoplasirane ekipe obezbijeđene su nagrade.

Učešće na Kupu je besplatno, a raduje činjenica da sa svakog tehničkog fakulteta ima bar po jedna prijavljena ekipa.

Pomenuti Kup će poslužiti kao sjajna uvertira predstojećoj studentskoj ligi u košarci koju organizuje Studentski sportski savez Crne Gore sa Studentskim parlamentom Univerziteta Crne Gore.

Izvor: SPUCG

Broj posjeta : 111