Eskpedicija "Tatrom oko svijeta 2" zasadila drvo trešnje u kampusu Univerziteta Crne Gore

FOTO

Ekipa ekspedicije "Tatrom oko svijeta 2", koja ima za cilj da tokom tri godine obiđe cijeli svijet, posjetila je danas Univerzitet Crne Gore i u kampusu zasadila drvo trešnje.

Ova ekspedicija evocira uspomenu na sličnu ekspediciju u istoriji Čehoslovačke, koja je 1987. godine sa vozilom marke Tatra, u dvije godine obišla cijeli svijet, posjetivši tako čak 67 zemalja i prešavši 140.000 kilometara.

""Tatra oko svijeta 2" je nastala uz podršku i blagoslov jedinog živog člana tadašnje ekspedicije Dalibora Petra", navodi jedan od članova ekipe Petar Holeček. Da bi sve bilo autentičnije vozilo - vojni kamion namijenjen iranskim pustinjama - kupili su od unuka preživjelog člana Dalibora Petra mlađeg.

Na novo putovanje oko svijeta krenuli su 22. februara, sa ciljem da predstave Republiku Češku po svijetu, ali će u istu i prenositi informacije iz najudaljenijih krajeva svijeta.

"Da, živimo u vremenu interneta, i informacijama nema kraja, ali samo šaka ljudi zna kako se živi u najudaljenijim krajevima Sibira ili pak najvećim vrhovima Pamira". Tu "šaku ljudi", prema saopštenju  ambasade Republike Češke, čine avanturisti Marek Havliček, Petr Holeček, Katarina Božkova, Lucija Vanoskova i Jiri Dvorski.

Na palubu Tatre mogu se pridružiti i ostali zainteresovani i postati sastavni dio ekipe, sa svojim zaduženjima na putovanju  vozilom koje je posebno opremljeno za ovako ambiciozni cilj. Kako za većinu ljudi nije moguće da uzmu dvogodišnji odmor, putovanje je podijeljeno u dvonedjeljne etape.

Mogućnost  upoznavanja sa ekspedicionim vozilom i razgovara sa članovima ekspedicije bila je otvorena na nekoliko lokacija danas u Podgorici, dok će u EU  Info centru biti organzovano druženje sa članovima ekspedicije uz emitovanje kratkog filma o samom putovanju oko svijeta.