Održana XX elektronska sjednica Senata Univerziteta Crne Gore

Foto: Iz arhive

Na danas održanoj elektronskoj sjednici Senata Univerziteta Crne Gore usvojeni su Prijedlozi o imenovanju recenzentskih komisija za izbore u zvanja na pet organizacionih jedinica Univerziteta Crne Gore i razmotreni prijedlozi organizacionih jedinica u realizaciji postupka za sticanje akademskog naziva doktor nauka za tri kandidata.

Senat, kojim predsjedava rektor Univerziteta Crne Gore prof. dr Danilo Nikolić, donio je Odluku o imenovanju članova recenzentskih komisija za izbore u zvanja za devet naučnih oblasti na organizacionim jedinicama Univerziteta Gore i to za: oblast Sportske nauke na Fakultetu za sport i fizičko vaspitanje; oblasti Finansije i Računovodstvo i revizija na Ekonomskom fakultetu; oblasti Montenegristika/Srbistika-Južnoslovenska književnost, Montenegristika-Crnogorski jezik i Anglistika-Engleski jezik na Filolološkom fakultetu; oblast Arhitektonsko urbanističko planiranje i projektovanje na Arhitektonskom fakultetu; oblasti Zaštita bilja i Voćarstvo na Biotehničkom fakultetu.

Rektor Univerziteta Crne Gore saopštio je da su na današnjoj sjednici Senata UCG razmatrani i prijedlozi organizacionih jedinica u realizaciji  postupka za sticanje akademskog naziva doktora nauka, nakon čega su donijete odluke: o imenovanju mentora, imenovanju komisije o ocjeni podobnosti doktorske teze i kandidata, utvrđivanju ispunjenosti uslova i imenovanju komisije za ocjenu jedne doktorske disertacije.

Medijske objave: