Poziv za dostavljanje prijedloga projekata u okviru razvojne pomoći Republike Bugarske

Ministarstvo vanjskih poslova Republike Bugarske je posredstvom Ambasade Republike Bugarske u Podgorici objavilo poziv za dostavljanje prijedloga projekata u okviru zvanične razvojne pomoći Republike Bugarske Crnoj Gori.

Prioritetne oblasti za realizaciju projekata u Crnoj Gori su:

1.       Obezbjeđivanje pristupa zdravstvenom sistemu i pristup
kvalitetnim zdravstvenim uslugama

2.       Održivo upravljanje prirodnim resursima, zaštita životne
sredine i ublažavanje efekata klimatskih promjena

3.       Obezbjeđivanje inkluzivnog i kvalitetnog obrazovanja i
poboljšanje školske infrastrukture

4.       Zaštita i garancija ljudskih prava s posebnom pažnjom na
žene, djecu, osobe s invaliditetom i druge ranjive grupe

Minimalna vrijednost prijedloga projekta je 2.566 eura, a maksimalna vrijednost prijedloga projekta za projekte sa osnovnom svrhom isporuke robe ili usluge je 35.790 eura, dok je za projekte sa osnovnom svrhom izvršenja popravki ili izgradnje, odnosno građevinskih aktivnosti, maksimalna vrijednost 61.355 eura. Kofinansiranje aktivnosti smatraće se prednošću u evaluaciji, izboru i odobravanju projekata.

Početak implementacije projekata planiran je za period mart-novembar 2022. godine, sa rokom završetka najkasnije do 31. decembra 2024.
godine.

Prijedloge projekata je potrebno dostaviti elektronskim putem na e-mail adresu development.cooperation@mfa.gov.me najkasnije do 21. juna 2021. godine.

Poziv za dostavljanje prijedloga projekata kao i aplikacioni formular se nalaze u prilogu objave.