U otvorenom prostoru Tehnopolisa biće predstavljana i kineska kultura

Predstavnici Istituta Konfucije su prisustvovali otvaranju CODE Hub/a – prvog coworking prostora u Nikšiću, u Inovaciono preduzetničkom centru Tehnopolis.

Ministarka nauke dr. Sanja Damjanović, gradonačelnik Nikšića Veslin Grbović i direktor Tehnopolisa Ratko Bataković održali su govore i svečano otvorili prostor  namijenjen  prvenstveno mladim ljudima koji tek počinju sa svojim poslovanjem, prije svega u oblasti informacionih tehnologija i kreativne industrije.

U ime Instituta,  profesorica WU Ling je predstavila rad Instituta Konfucije i izrazila želju za saradnjom s fakultetima i institucijama, i u to ime posebno pozdravio prisutne na dalju saradnju.

Direktor Tehnopolisa Bataković je pozdravio predstavljanje kineske kulture i tradicije ispijanja čaja, koje će se održati 29. maja u novootvorenom prostoru.