Izložba "Ljudi Kine" svečano otvorena, traje do 20. oktobra

Institut Konfucije na Univerzitetu Crne Gore organizovao je izložbu fotografija „Ljudi Kine“, fotografa Miloša Vujovića, koja je otvorena 12. oktobra i trajaće do 20. oktobra u Luštici Bay, The Chedi Hotel.

Izložbu je otvorio ambasador NR Kine Liu Jin, dok je u ime Instituta Konfucije na Univerzitetu Crne Gore direktorica Milena Đukanović  poImagezdravila posjetioce, pored menadžerke Slavice Milić, ispred Luštice Bay.

-Prilikom boraImagevka u Kini, istaknuti fotograf, Miloš Vujović, ostao je opčinjen kako istorijom i kulturom, tako i licima svih ljudi koje je imao priliku da vidi. Kamerom je zabilježio ekspresije na licima ljudi u svakodnevnim prilikama – u metrou, biblioteci, prirodi – kazali su organizatori.

Posjetioci su bili u prilici da, osim autorovih radova, pogledaju i izložbu fotografija o razvoju Kine jer se ove godine obilježava 70 godina postojanja nove Kine.

Otvaranje izložbe je propraćeno muzičkim i plesnim nastupima volontera Instituta Konfucije.

Miloš Vujović se bavi profesionalnom fotografijom od 2007. godine. Angažovan je na većini zapaženih događaja u Crnoj Gori i inostranstvu, kao što su brojne diplomske misije, aktivnosti državnih i stranih zvaničnika, proslave i aktivnosti međunarodnih organizacija i vodećih korporacija u zemlji. Vujović je od 1999. do 2006. godine radio je kao amaterski video snimatelj, zatim je do 2009. godine radio kao profesionalni snimatelj za nezavisnu produkciju „Goraton”, a od 2009. godine do danas, Miloš je angažovan kao snimatelj u MAMA TV. U sklopu ovog aranžmana, od 2011. godine do 2014. godine, redovno je radio za TV Mrežu i Al Jazeera Balkans. Trenutno je zaposlen u agenciji Andolija.

Izložba „Ljudi Kine“ prvi put se prikazuje u Crnoj Gori, a već je tri puta prikazana u Pekingu, kao dio inicijative „Jedan pojas jedan put“.