Medicinski fakultet

Biografija - Ražnatović Aleksandra+

Dr Aleksandra Ražnatović, mr sci rođena 06/08/1975 god. u Cetinju, gdje je završila Osnovnu školu i Gimnaziju. Dobitnik je diplome “ Luča”
Medicinski fakultet u Beogradu upisala školske 1994/1995 god i diplomirala dana 29/06/2001 godine.
Nakon pripravničkog staža obavljenog u DZ Podgorica i KCCG i položenog državnog ispita radila kao ljekar opšte prakse u dispanzeru za odrasle i djecu a potom i kao klinički ljekar na odjeljenju Nefrologije KCCG.
Specijalizaciju iz psihijatrije upisala školske 2004/05 godine a specijalistički ispit položila dana 29/01/2009 na Medicinskom fakultetu u Beogradu.
Magistarski rad pod naslovom”Uticaj treninga i sportskog takmičenja definisanog sportskog profila na različite hronopsihofiziološke tipove ličnosti sportista”je odbranila 25/11/2009 godine na Medicinskom fakultetu u Beogradu.
Doktorant je doktorskih studija Medicinskog fakulteta - Univerziteta u Kragujevcu.
Stručni je saradnik na predmetu psihijatrija Medicinskog fakulteta Univerziteta Crne Gore od 2011 godine.
Dana 02/11/2018 godine je postavljena za direktorku Klinike za psihijatriju KCCG gdje je do tada radila kao ljekar specijalista psihijatrije-Odjeljenje za psihotične poremećaje.
Mentor je za dio oblasti psihijatrije a stalni sudski vještak od 2015 godine.
Učesnica je više kongresa, seminara i simpozijuma u zemlji i inostranstvu kao autor i koautor radova iz oblasti psihijatrije i srodnih disciplina.
Nacionalni je koordinator za Mentalno zdravlje Crne Gore od 2016 godine i
član komisije za izradu Akcionog plana za unaprijeđenje mentalnog zdravlja u Crnoj Gori 2011 godine kao i član radne grupe za izradu strategije za Mentalno zdravlje Crne Gore od 2019 do 2023.
Takođe je i član komisije MZ za primjenu postupaka ART-a,
član Nacionalne komisije za razvoj transplantacijskog programa i unaprijeđenje donorstva organa u Crnoj Gori, kao i član Nacionalne komisije za mentalno zdravlje.
Aktuelno je i delegat Ljekarske komore Crne Gore.
Učesnik je projekta IMPULSE-Horizont 2020 odobrenog od evropske komisije.
Dobitnik je godišnje nagrade za postignute rezultate u radu u kategoriji specijalizanata KCCG- 2006 godine.
Služi se italijanskim( srednji stepen) i engleskim jezikom( VI stepen Instituta za strane jezike)