Fakultet dramskih umjetnosti

Biografija - Mišeljić Jelena

Dr Jelena Mišeljić (1987, Dubrovnik) je diplomirala i magistrirala na Fakultetu dramskih umjetnosti Cetinje, na studijskom programu Produkcija. Doktorirala je na Fakultetu za medije i komunikacije Univerziteta Singidunum, odbranivši disertaciju pod nazivom Postljudski pogled: uticaj automatizovanih slika na savremeni film. Producirala kratke filmove Zakloni (red: Ivan Salatić, 2014; Specijalna nagrada žirija Sarajevo Film Festivala) i Biserna obala (red: Dušan Kasalica, 2015; Srce Sarajeva za najbolji kratki film Sarajevo Film Festivala). Izvršni je producent dugometražnog igranog filma Ispod mosta, među stijenama (red: Pavle Simonović, 2016). Radila je u oblastima video produkcije, menadžmenta projekata iz kulture, te u menadžmentu festivala (Filmski festival Herceg Novi – Montenegro Film Festival; Internacionalni televizijski festival Bar; Kotorski festival pozorišta za djecu).Alumni je Sarajevo Talents i Berlinale Talents programa. Clanica je mreze EWA. Od 2018-e godine, članica je Evropske filmske akademije (EFA).

jmiseljic@gmail.com