Medicinski fakultet

Biografija - dr sci med. Raonić Janja

LIČNI PODACI

Rođena u Pljevljima, Crna Gora, 28.12.1987.

PODACI O OBRAZOVANJU

Doktorske studije: Medicinski fakultet u Podgorici, Univerzitet Crne Gore

Specijalizacija: Medicinski fakultet u Novom Sadu, Univerzitet u Novom Sadu, Katedra za patologiju

Naziv teme polaznih istraživanja na doktorskim studijama: Citohistološke karakteristike vaskularnog zida aneurizme abdominalne aorte

Naziv doktorske teze: Imunohistohemijska analza ekspresije inflamatornih i proliferativnih markera u lezijama grlića materice

PODACI O RADNIM MJESTIMA

Dom zdravlja Podgorica,obavezni pripravnički staž (2012-2013)

Medicinski fakultet u Podgorici, saradnik u nastavi od 2013. god.

Klinički centar Crne Gore, specijalizant patologije od 2015. god.

Klinički centar Crne Gore, specijalista patologije od 2020. god.

UČEŠĆE U PROJEKTIMA I PODACI O MOBILNOSTI

- Član nacionalnog naučno-istraživačkog projekta: “Dijagnostički potencijal prekancerskih lezija grlića materice žena u Crnoj Gori”; Ministarstvo nauke Crne Gore.

- Član bilateralnog naučno-istraživačkog projekta pod nazivom: "Disfunkcija mitohondrija u rastu kancera, rezistentnosti na ljekove i hemioterapijom-indukovanoj neuropatiji"; Programa naučne i tehnološke saradnje i Ministarstva nauke Crne Gore i Nacionalnog istraživačkog savjeta Italije.

- Član nacionalnog naučno-istraživačkog projekta: "Nove metode za stratifikaciju rizika za progresiju kancera i Alchajmerove bolesti kod pacijenata u Crnoj Gori/DEMONSTRATE" ; Ministarstvo nauke Crne Gore.

- Obuka u radu na ćelijskim kulturama i genetskom inženjeringu. CNRS, IRCAN, Nica, Francuska, jul 2016.

PUBLIKACIJE

Radovi publikovani u SCI/SCIE indeksiranim časopisima:

• Raonic J, Lopicic M, Vuckovic L, Vucinic J. Immunohistochemical analysis of CD68, CD4, CD8 and CD20 expression in cervical dysplasia and its relationship with HR-HPV infection. Eur Rev Med Pharmacol Sci. 2021; 25(23):7598-7606.
  • Lopicic M, Raonic J, Antunovic M, Milicic B, Mijovic G. Distribution of vaccine-related high-risk human papillomaviruses and their impact on the development of cervical dysplasia in women in Montenegro. Acta Microbiol Immunol Hung. 2021:2021.01606.
  • Vučković L, Klisic A, Raonić J, Vučinić J. Comparative study of immunohistochemical determination of breast cancer molecular subtypes on core biopsy and surgical specimens. Eur Rev Med Pharmacol Sci. 2021; 25(11):3990-3996.
  • Restović I, Bočina I, Vukojević K, Kero D, Filipović N, Raonić J, Vučinić J, Vukmirović F, Vučković L, Saraga-Babić M. Time course and expression pattern of the neuronal markers in the developing human spinal cord. Int J Dev Neurosci. 2019; 74:1-10.
  • Banjac L, Nikcevic D, Vujosevic D, Raonic J, Banjac G. Tachicardia in newborn with enterovirus infection -Case Report. Acta Clin Croat. 2014; 53(1):102-6.

Radovi publikovani u časopisima od nacionalnog značaja, domaćim i međunarodnim konferencijama:

• Raonić J, Lačković V, Radević B, Fatić N, Radojević N. Inflammation in pathogenesis of abdominal aortic aneurysm. Medical journal of Monenegro. 2015; 3(4): 6-12.
  • Tanasković I, Lačković V, Kanjuh V, Kočica M, Raonić J, Kanjuh S. 4. Citohistološke karakteristike vaskularnog zida aterosklerotske aneurizme abdominalne aorte. U: Novi trendovi u prevenciji, dijagnostici i lečenju kardiovaskularnih bolesti. (D.Vućić, V. Kanjuh, M. Ostojić, ND. Wong, eds). Evropski centar za mir i razvoj (ECPD), Beograd, 2015, str. 177- 195.
  • Banjac L, Dragas Lj, Dakic D, Raonic J, Banjac G. Respiratory Distress Syndrome and Perinatal Asphyxia - the most common indication for mechanical ventilation. U:24th Annual Meeting of the European Society of Paediatric and Neonatal Intensive Care ESPNIC. Caring without Borders. Roterdam, The Netherlands. 2013. PP:140.
  • Banjac L, Borovic S, Dakic D, Dragas Lj, Raonic J, Banjac G.Serum Level of Insulin Like Growth Factor-1 at the beginning of the Retinopathy of Prematurity Phase 2. 3rd International Congress of UENPS 2012, Acta Med Port 2012;25(S2):184. ISSN:0870-399X e-ISSN: 1646-0758.
  • Banjac L, Raonic J, Banjac G. Perinatal asphyxia indication for starting mechanical in newborn. 32nd Balkan Medical Week Balkan Medical Union 2012. O52: 79.
  • Raonić J, Fatić N, Šćekić J, Šahmanović A, Vučković Large angiomatous chorioangioma – case report. Medicinski zapisi. 2015; 64(1) 172-3.
  • Fatić N, Raonić J, Šćekić J, GordanaV, Nikolić A. Endovascular treatment of small abdominal aortic aneurysms. Medicinski zapisi. 2015; 64(1) 211.
  • Raonic J, Lovrenski A, Panjkovic M, Vuckovic Lj, Tegeltija D, Jelicic I, Vukmirovic F. Morphological and pathohistological characteristics of thymomas in Montenegro and Vojvodina over 10 years period. Materia medica. 2016; 32(2) 1573-4.
  • Vukmirovic F, Vuckovic Lj, Golubovic M, Nenezic T, Raonic J, Vucinic J. Immunohistochemical analysis of human epidermal growth factor 2 receptors in needle breast biopsy. Materia medica. 2016; 32(2) 1561-2.