Fakultet dramskih umjetnosti, 11.03.2017

Biografija - Drakić Dubravka



X

 

Dubravka Drakić, diplomirani dramski umjetnik-glumica

rođena 25.06.1976. godine u Podgorici. Živim u Podgorici sa suprugom i dvoje djece.

 

Obrazovanje:

Diplomirala sam na Fakultetu dramskih umjetnosti (Cetinje), u klasi prof Borislava Stjepanovića, u januaru 1999.godine ocjenom 10, prosjek ocjena tokom školovanja 9,23.

Od školske 1999/2000 radim na Fakultetu dramskih umjetnosti kao saradnik, pa asistent, na predmetu Gluma (klase prof Branimira Popovića i prof Borislava Stjepanovića).

Studijske 2007/2008 godine, angažovana sam kao predavač na predmetima Govor I i II, (Studijski program gluma), i Gluma pred kamerom( Studijski program filmska i tv režija).

Studijske 2009-2010 i 2012-2013 angažovana sam kao predavač (istaknuti umjetnik iz struke) na govoru (I i II i V i VI) na Osnovnim studijama i Specijalističkim studijama glume. Upisala sam Magistarske studije glume.

Izabrana sam u zvanje docenta na predmetima Govor (Studijski programi Gluma, Pozorišna režija i Produkcija) 17.aprila 2014.godine.

 

Jezici: engleski, ruski

Trenutni radni angažman:

Zaposlena na Fdu Cetinje, kao docent na predmetu GOVOR.

Imenovanja:

Direktor Gradskog pozorišta Podgorica (od 22.aprila 2008. do 1.jula 2012.), Predsjednik Savjeta KIC-a Budo Tomović (od decembra 2014.)

SPISAK UMJETNIČKIH REFERENCI OD 1996-2017

   -pozorište-

(u zagradama su gostovanja u inostranstvu i učešće na festivalima)

1.Stevan Koprivica, Novela od ljubavi, uloga:Seljanka, režija:Milan Karadžić, Dječje pozorište Podgorica;(Sterijino pozorje, Festival u Užicu, Kotorski festival), režija:Milan Karadžić, Dječje pozoriste Podgorica(Sterijino pozorje, Festival Užice)

2.Aleksandra Glovacki, Tri musketara, uloga:Krčmarica, režija:Jagoš Marković, Dječje pozorište Podgorica;(Kotorski festival)

3.Petar II Petrovic Njegoš, Gorski vijenac, uloga:Vještica, režija:Branislav Mićunović, Crnogorsko narodno pozorište, Podgorica;(Sterijino pozorje)

4.Igor Bojovic, Ženidba kralja Vukašina, uloga:Gospava Radomirova

5.Molijer, Škola za žene, uloga:Žoržeta, režija:Milan Karadžić, Crnogorsko narodno pozorište, Podgorica;(Festival Užice)

6.F.G.Lorka, Jerma, uloga:Pralja, režija:Ljubosav Majera, Grad-teatar,Budva;

7.Nikola I Petrović Njegoš, Kako se ko rodi, uloga:Draginja, režija:Blagota Eraković, Crnogorsko narodno pozorište, Podgorica;

8.A.Bosnić-Brković, Poslednji orden, uloga:Bedinerka, režija:Serafin Fanko, Dom omladine, Podgorica;

9.Aleksandar Popović, Crvenkapa, uloga;Crvenkapina mama, režija:Ferid Karajica, Dječje pozoriste, Podgorica;(Kotorski festival, Tiba, Beograd)

10.Viljem Šekspir, Komedija zabune, uloga:Lucijana, režija:Jagoš Marković, Crnogorsko narodno pozorište, Podgorica;

11.Stevan Koprivica, Zauvjek tvoj, uloga:Sofija, režija:Milan Karadžić,Gradsko pozorište,Podgorica;(Sterijino pozorje)

12.M.Momčilović, Život iz početka, uloga:Dunja, režija:Petar Božović, Gradsko pozorište,Nikšić;

13.R.V.Fasbinder, Gorke suze Petre fon Kant, uloga:Petra fon Kant, diplomska predstava, Gradsko pozorište, Podgorica, FDU,Cetinje;(Užice festival, Zaječar festival)

14.Jasmina Reza, Art, uloga:Mina, diplomska predstava, Gradsko pozorište, Podgorica,FDU,Cetinje;

15.Stevan Koprivica, Betula u Malu Valu, uloga:Đulsa, režija:Milan Karadžić,Centar za kulturu, Tivat;(Sterijino pozorje)

16.Grubišic-Puzić, Buzdovan, uloga:Dome Rosi, režija:Srboljub Božinovic, Gradsko pozorište, Herceg-Novi;

17.Stevan Koprivica, Innominato, uloga:Kontesa Zmajevic, režija:Milan Karadžić,Centar za kulturu,Tivat;

18.Karlo Goldoni, Arlekin,sluga dvaju gospodara, uloga:Beatriče Rasponi, režija:Kole Angelovski, Gradsko pozorište,Podgorica;(Ohridsko leto, Slovačka, Košice)

19.Viljem Šekspir, Nenagrađeni ljubavni trud, uloga:Kneginja francuska, režija:Milan Karadžić, Gradsko pozorište, Podgorica.

20.Jukio Mišima, Hanđo, uloga:Hanako, režija:Željko Sošić, Crnogorsko narodno pozorište, Podgorica;(Skomrahi Skoplje)

21.Branko Milićević, Julija i Romeo, uloga:Grofica, režija:Nikola Vukčević, Gradsko pozorište, Podgorica(Kotorski festival, Tiba)

22.Aleksandar Radulović, Otomobilski pohod na Crnu Goru, uloga:Fifi, režija:Slobo Milatović, MM-art, Podgorica;

23.Nada Bukilić, Jelena Savojska,Karusel, uloga:Jelena Savojska, režija:Robert Raponja, Centar za kulturu, Tivat;(Hrvatska, Pula)

24.Stevan Koprivica,Ostatku napredak, uloga:Dara, režija: Milan Karadžić, Gradsko pozorište, Podgorica

25.Danica Pajović, Kanjoš, Uloga:Gorde, režija:Slavenko Saletović, Centar za kulturu, Tivat

26.Felix Miterer, Smrtni grijesi, uloga:Žena, režija: Ana Vukotic, Crnogorsko narodno pozorište, Podgorica (Crnogorsko bijenale pozorišta)

27.Luc Hibner, Greta-Predigra u pozorištu, uloga: Glumica, režija: Nikola Zavišić,Gradsko pozorište

28.Bertold Breht, Malogradjanska svadba, uloga: Majka, režija: Eduard Miler, Crnogorsko narodno pozorište (Skoplje, Festival novih scena, Bjelovar BOK festival)

29.Entony Nilsen , Lažljivci, uloga: Gronya, režija :Marko Manojlović, Gradsko pozorište(Crnogorsko bijenale pozorišta)

30.Danica Pajović, Ulcinjski gusar, uloga: Lukrecija, režija: Milan Karadžić, Gradsko pozorište Podgorica (Kotorski festival )

  1. Sekulić-Vojvodić, Konte Zanović, uloga:Zore, režija: Radmila Vojvodić, Budva grad teatar-CNP(Bijenale crnogorskog pozorišta)
  2. Nepoznati autor, Lukrecija iliti Ždero, uloga:Elena, režija: Jagoš Marković, Gradsko pozorište Podgorica (Festival Mucijevi dani, Atelje 212, Beograd, Purgatorije, Tivat)

33.Januš Glovacki,Četvrta sestra, uloga: Vjera, režija: Ana Vukotić, Kraljevsko pozorište Zetski dom, Cetinje,(Budva grad teatar)

  1. Margaret Atvud, Penelopijada, uloga: Penelopa, režija Dragana Varagić, Centar za kulturu Tivat i Kanadska asocijacija(Purgatorije, Tivat, Beograd Narodno pozorište)
  2. Tena Štivičić, Sedam dana, uloga: Tanja, režija Alisa Stojanović, Gradsko pozorište Podgorica

36.Peter Quilter, Slasti slave, uloga Florens Foster Jenkins, rezija Stefan Sablic, Gradsko pozorište Podgorica

  1. Stevo Koprivica, Providenca, uloga Majda, režija Egon Savin,Centar za kulturu Tivat(Purgatorije, Tivat, Sterijino pozorje)
  2. Mila Mašović, Hormoni, uloga Majka, režija Alisa Stojanović, Gradsko pozorište Podgorica (Beograd, Atelje 212)

39.Igor Bojović , Mačor u čizmama, uloga Mačor le Fjodor, režija Gorčin Stojanović, Gradsko pozorište Podgorica(Kotorski festival, Zvezdarište Beograd)

  1. Boris Liješević, Čuvari tvog poštenja, uloga Nastavnica Sonja Stojanović, režija Boris Liješević, Gradsko pozorište Podgorica

 

-film i tv-

 1.TV film, Oriđinali, uloga:Djevojka, režija:Živko Nikolić(tvcg);

2.TV serija, Ultima, uloga:Gorde, režija:Branko Baletić(tvcg);

3.TV serija, DR, uloga:Jana, režija:Slobodan Sćepanovic(tvcg)

4.TV drama, Srećna mi Nova godina, uloga:Milica, režija:Branko Baletic(tvcg)

5.TV turističko-dokumentarni film, Hobi jedne glumice, uloga:Glumica, režija:Branko Baletić(mapa )

6.Igrani film, U ime oca i sina ,uloga:Kamendoljanka, režija:Božidar Nikolic

9.Igrani film, Pogled s Ajfelovog tornja, uloga:Komšinica, režija: Nikola Vukčević

10.Igrani film, Opet pakujemo majmune, uloga:Dragica, režija:Marija Perović

11.TV serija, Mješoviti brak, uloga:strina Bojana Čađenović, režija:Milan Karadžić,

12.TV serija Premijer, uloga Hedviga Bladenblaum, režija Milan Karadžić, 

  1. Igrani film Gledaj me, uloga: Marija Petrović, režija Marija Perović
  2. TV drama Baraba, uloga:žena sa kioska, režija Gojko Kastratović (Rtcg)

15.TV drama Daj baba glavu, uloga Milica, režija Slobodan Šćepanović (Rtcg)

  1. TV serija Budva na pjenu od mora, uloga Olga Radmilović , režija Milan Karadžić (I, II i III serijal, 12+12+40 epizoda)

17.Igrani film Atomski zdesna, uloga Milena, rezija Srdjan Dragojević

  1. Igrani film Gorčilo , uloga Grozdana, režija Milan Karadžić
  2. Igrani film Biser Bojane, uloga Zorka, režija Milan Karadžić
  3. TV serija Santa Maria Della Salute, uloga Knjaginja Milena, režija Zdravko Šotra

-lektor u projektima-

  1. Tre sorele (Cnp), režija Petar Pejaković,
  2. Igrani film “Gledaj me”, režija Marija Perović
  3. Danilo (Cnp), režija Radmila Vojvodić,
  4. Malogradjanska svadba (Cnp),režija Eduard Miler,
  5. Na ljetovanju (Kotor art), režija Radmila Vojvodić,
  6. Revizor (Cnp), režija Veljko Mićunović,
  7. Ulcinjski gusar (Gradsko pozorište), režija Milan Karadžic,
  8. Lukrecija iliti Ždero (Gradsko pozorište), režija Jagoš Marković,
  9. Sedam dana (Gradsko pozorište), režija Alisa Stojanović
  10. Pogled s mosta (Gradsko pozorište), režija Milan Karadžić
  11. Romeo i Julija (Gradsko pozorište), režija Emilija Mrdaković
  12. Igrani film “Biser Bojane”, režija Milan Karadžić

-radionice-

-“Landscape as destiny”BART-centar,Durmitor,antropološko pozorište i buto-ples;vodja radionice:Biljana Golubović,prof na FDU,Prag;

-“Maska,drugo lice glumca” Teatar mladih, Cetinje, radionicu vodio:red.prof.Ferid Karajica,prof na FDU Beograd ,Cetinje.

-nagrade-

-Nagrada stručnog žirija za najbolju žensku ulogu(Crvenkapa,uloga:Mama),Festival pozorišta za djecu,Kotor;

-Nagrada za najbolju ulogu na Festiću(Crvenkapa,uloga:Mama),FESTIĆ,Beograd;

-Godišnja nagrada Udruženja dramskih umjetnika Crne Gore za 2000.godinu.

-Nagrada stručnog žirija za najbolju žensku ulogu (Grofica, Julija i Romeo), Kotorski festival,2003.

-Nagrada za najbolji partnerski odnos na sceni , Festival Glumca u Nikšiću , 2014 (Mladen Nelević-Dubravka Drakić) u predstavi Slasti slave, Gradsko pozorište, Podgorica

-nagrada 19 decembar, godišnja nagrada grada Podgorice za 2014.godinu, za ulogu Florens Foster Jenkins u predstavi Slasti slave, Gradskog pozorišta

 

                                                                       Kontakt:

                                                             81000 Podgorica, Crna Gora

                                                                 tel: +382 20 227 127

                                                               mob. +382 69 019 107

                                                                         +382 67 643 900

                                                                 e-mail: dodoska76@gmail.com