Filološki fakultet

Biografija - Femić Radoje

Rođen 31. 12. 1988. u Bijelom Polju, gdje je završio osnovnu školu i gimnaziju. Na Studijskom programu za srpski jezik i južnoslovenske književnosti Filozofskog fakulteta u Nikšiću završio osnovne i specijalističke studije, s odličnim uspjehom (A), odbranivši završni – diplomski rad u oktobru 2011, na temu Pripovjedački postupak u Travničkoj hronici Iva Andrića. Nakon toga upisao postdiplomske, magistarske studije iz oblasti nauke o književnosti, s predmetom uže struke – Drama u srpskoj književnosti, i u julu 2016. odbranio magistarski rad pod nazivom Tema apsurda u dramama o Godou (Beket, Bulatović, Komanin).

Doktorsku disertaciju pod nazivom Književno djelo Žarka Komanina: tekstovi, poetika, kontekst, odbranio je u decembru 2021. godine na Filozofskom fakultetu u Novom Sadu.

Radno iskustvo sticao je kao profesor u gimnaziji, a od školske 2014/15. angažovan kao saradnik u nastavi na Filozofskom / Filološkom fakultetu UCG. Za postignute rezultate tokom studiranja više puta nagrađivan.

Učesnik je nekoliko domaćih i međunarodnih naučnih skupova.

Kontakt: radojef@ucg.ac.me