Filološki fakultet, 18.05.2017

Biografija - Femić Radoje

X

Rođen 31. 12. 1988. u Bijelom Polju, gdje je završio osnovnu školu i gimnaziju. Na Studijskom programu za srpski jezik i južnoslovenske književnosti Filozofskog fakulteta u Nikšiću završio osnovne i specijalističke studije, s odličnim uspjehom (A), odbranivši završni – diplomski rad u oktobru 2011, na temu Pripovjedački postupak u Travničkoj hronici Ive Andrića. Nakon toga upisao postdiplomske, magistarske studije iz oblasti nauke o književnosti, s predmetom uže struke – Drama u srpskoj književnosti, i u julu 2016. odbranio magistarski rad pod nazivom Tema apsurda u dramama o Godou (Beket, Bulatović, Komanin).

Trenutno je student doktorskih studija (modul: književnost) na Filozofskom fakultetu u Novom Sadu.

Radno iskustvo sticao je kao profesor književnosti u gimnaziji, a od školske 2014/15. angažovan kao saradnik u nastavi na Filozofskom/Filološkom fakultetu UCG. Za postignute rezultate tokom studiranja više puta nagrađivan od Fakulteta. Bio je stipendista Vlade Crne Gore za talentovane studente na osnovnim, kao i Matice srpske – Društva članova u Crnoj Gori, na magistarskim studijama.

Učesnik je više naučnih i stručnih skupova, okruglih stolova, književnih programa.

Obavlja dužnost sekretara SP Srpski jezik i južnoslovenske književnosti.

Kontakt: radojef@ucg.ac.me