Fakultet za sport i fizičko vaspitanje

Biografija - Jovanović Milan FSFV

Milan Jovanović, rođen je 24. 6. 1983. godine u Bijelom Polju. Osnovnu školu i gimnaziju opšteg smjera završio je u Mojkovcu. U redovnom roku, kao najbolji student generacije, za šta je i posebno nagrađen, završio sportsko novinarstvo na Fakultetu za sport i fizičko vaspitanje u Nikšiću. Odmah nakon toga, takođe, u redovnom roku, isto kao najbolji student sa posebnim priznanjem, završio postdiplomske specijalističke studije sport i fitnes. Magistrand na nikšićkom Fakultetu, smjer - Fizičko vaspitanje djece.

Trenutno angažovan na toj univerzitetskoj jedinici kao saradnik u nastavi. Završio dvije godine Pravnog fakulteta u Kragujevcu. Već tokom gimanzijskih dana počeo je da piše i uređuje sportske strane srednjoškolskog lista. Takođe, još tada sarađivao je u sportskim rubrikama crnogorskih dnevnih listova, što je nastavio i tokom studiranja. Zaposlen u Radiju Crne Gore - novinar i urednik Sportske redakcije.  Boravi u Podgorici.