Medicinski fakultet

Biografija - Dr Jelena S. Paunović

Rođena je 28.07.1985. godine u Beranama. Osnovnu školu i Srednju medicinsku školu završila je u Podgorici. Diplomirala je na Medicinskom fakultetu, decembra 2011.godine, sa prosječnom ocjenom 8.94 i stekla zvanje doktora medicine. U toku studija učestvovala je na više međunarodnih i domaćih kongresa studenata medicinskih nauka i doktora medicine. Nagrađena diplomom za najbolji rad na 50. kongresu studenata biomedicinskih nauka Srbije sa internacionalnim učešćem. Pripravnički staž doktora medicine obavila je u JZU Dom zdravlja Podgorica i dana 14.06.2013. godine pred ispitnom komisijom Ministarstva zdravlja Crne Gore položila stručni ispit u zvanju doktora medicine. U peridou od 01.02.2014.godine do 14.09.2016. godine, obavljala posao izabranog doktora za odrasle u JZU Dom zdravlja Podgorica. Dana 17.10.2016.godine upisala je specijalističke studije iz oblasti ginekologije i akušerstva na Medicinskom fakultetu Univerziteta u Beogradu. Zaposlena je u Kliničkom centru Crne Gore- Klinika za ginekologiju i akušerstvo. Za saradnika u nastavi na predmetu Anatomija na Medicinskom fakultetu u Podgorici izabrana je 2016. godine, nakon čega je dva puta ponovo birana za saradnika u nastavi na istom predmetu. Autor je i koautor više naučnih radova iz oblasti medicine za koje je nagrađivana prvom nagradom. Učestvovala je na 13th World congress of perinatal medicine, October 2017. Belgrade, sa radom " Cervical ectopic pregnancy", zatim na 15th International congress of the Association of gynecologists and obstetricians of Serbia, Montenegro and Republic of Srpska, December 2017. Belgrade. Posjeduje sertifikat Oxford centra ILC, Instituta za strane jezike o položenom ispitu iz engleskog jezika (B2.2 nivo Savjeta Evrope) a služi se italijanskim jezikom.