Fakultet likovnih umjetnosti

Biografija - Kozomara Mladen

Rodjen u Beogradu. Studirao filozofiju u Beogradu i Parizu (kao stipendista francuske vlade). Diplomirao, magistrirao i doktorirao filozofiju na Filozofskom fakultetu u Beogradu. Glavne oblasti interesovanja: filozofija jezika, filozofija politike, filozofija umetnosti. Na Filozofskom fakultetu u Beogradu rad na predmetima Uvod u filozofiju, Egzistencijalizam, Strukturalizam i poststrukturalizam, Filozofija i psihoanaliza. Mentor više magistarskih i doktorskih radova.

Na Fakultetu likovnih umetnosti u Beogradu rad na predmetu Filozofija umetnosti. Na Fakultetu likovnih umetnosti u Cetinju rad na predmetu Filozofija umetnosti. Na Fakultetu dramskih umetnosti u Cetinju i Muzičkoj akademiji u Cetinju rad na predmetu Estetika.Vršio funkciju potpredsednika Filozofskog društva Srbije, glavnog i odgovornog urednika časopisa Theoria, i predsednika Saveta Filozofskih susreta. Učestvovao na više domaćih i međunarodnih stručnih skupova.