Arhitektonski fakultet

Biografija - Ašanin Aleksandar

Osnovne studije završio je na Politehničkom Fakultetu Aristotelovog Univerziteta u Solunu, na Odsjeku inženjera arhitekture, kao stipendista Ministarstva Nacionalne ekonomije Republike Grčke. Diplomski rad na temu „Stanica morskog saobraćaja Salamina“ odbranio je pod mentorstvom profesora Dimitrisa Kranjotisa, a istraživački seminarski rad „Savremena arhitektura Crne Gore“ pod mentorstvom profesora Panosa Colakisa.

Od 2007. godine aktivno se bavi arhitektonskom i urbanističkom praksom. Učestvovao je u izradi brojnih projekata i urbanističkih i prostornih planova, kao i na nekoliko međunarodnih konkursa na kojima je osvajao priznanja.

Od 2014. pohađa Doktorske akademske studije na Arhitektonskom fakultetu Univerziteta u Beogradu. Dobitnik je Nacionalne stipendije za izvrsnost Ministarstva nauke Crne Gore.

Govori grčki i engleski jezik.