Elektrotehnički fakultet

Biografija - Vujović Stefan

Stefan Vujović  je rođen 04.02.1990. god. u Sarajevu.  Osnovnu  školu  „Marko Miljanov“ u Podgorici  je završio kao đak generacije i dobitnik je diplome „Luča“.  Nakon završene osnovne škole, upisao je gimnaziju „Slobodan Škerović“ u Podgorici , koju je takođe završio kad dobitnik diplome „Luča“.

Nakon završene srednje škole upisuje Elektrotehnički fakultet u Podgorici koji završava sa prosječnom ocjenom 9,91. Potom se zapošljava kao pripravnik na Elektrotehničkom fakultetu, u okviru programa stručnog osposobljavanja koji realizuje Vlada Crne Gore. . U oktobru 2013. god. Stefan uspješno brani magistarsku tezu na temu „Rekonstrukcija nedostajućih odbiraka signala upotrebom mjera koncentracije” i time završava magistarske studije prosječnom ocjenim 10,00 i  stiče zvanje magistra elektrotehničkih nauka u oblasti računara (MSc).

Stefan je dobitnik i mnogih nagrada i priznanja, a tu prije svega treba pomenuti:

• Nagrada Univerziteta Crne Gore za najboljeg studenta Elektrotehničkog fakulteta za 2011/12 godinu.
  • Nagrada Elektrotehničkog fakulteta za najbolje studente u tri navrata 2009, 2010 i 2011.
  • Priznanje Elektrotehničkog fakulteta za doprinos realizaciji projekata na Elektrotehničkom fakultetu u Podgorici tokom stručnog usavršavanja (2013.)
  • Nagrada Inženjerske komore Crne Gore za postignute rezultate tokom studija. Ovu nagradu dobija 5 najboljih studenata sa tehničkih fakulteta.
  • Nagrada EPCG za najbolje studente Elektrotehničkog fakulteta