Filozofski fakultet

Biografija - Blagojević Darko

Darko Blagojević je rođen 28. 02. 1981. godine u Nikšiću, gdje je završio osnovnu i srednju školu. Diplomirao je na Filozofskom fakultetu – Studijski program za filosofiju 10. jula 2010. godine. Nakon toga upisuje magistarske studije na istom fakultetu, gdje je odbranio magistarsku tezu „Jezičko logička paradigma u Vitgenštajnovoj filosofiji“. Trenutno pohađa doktorske studije filosofije na Filozofskom fakultetu u Nikšiću.

Svoj radni angažman na Studijskom programu za filosofiju Filozofskog fakulteta u Nikšiću započeo je 2012. godine, gdje kao saradnik u nastavi realizuje vježbe iz filosofskih predmeta: Uvod u logiku, Tradicionalna logika, Moderna i matematička logika, Opšta metodologija, Teorija saznanja, Savremena teorija saznanja i Filosofija sa logikom.

Osim navedene primarne djelatnosti obavlja i funkciju sekretara Studijskog programa za filosofiju od septembra 2012. godine.

Oblasti kojima se bavi su: Logika, Analitička filosofija, Teorija saznanja, Savremena filosofija.

Govori  engleski jezik.