Filozofski fakultet

Biografija - Vujović Tatjana

Tatjana Vujović – rodjena je u Podgorici, gdje je završila osnovnu školu i srednju Gimnaziju ,, Slobodan Škerović,,. Diplomirala je na Filozofskom Fakultetu u Nikšiću iz oblasti socijalne patologije  sa prosječnom ocjenom 10. Od 2002.godine radila je na Filozofskom fakultetu u Nikšiću na poslovima asistenta-saradnika na katedri za sociologiju. Magistrirala na Filozofskom fakultetu u Niksiću 2006. godine sa prosječnom ocjenom 10 na predmetu socijalna patologija na temu ,,Uticaj roditeljskog zlostavljanja i zanemarivanja na javljanje delinkventnog ponašanja,,.Doktorirala je na Filozofskom fakultetu u januaru 2015.godine na predmetu socijalna patologija na temu . Od 2016. radi kao predavač na Filozofskom fakultetu na predmetima: socijalna patologija i socijalna demografija i na Medicinskom fakultetu na predmetim predmeta Medicina i društvo, Vještine komunikacije u Medicini i Vještine komunikacije u sestrinstvu Magistrirala na Filozofskom fakultetu u Niksiću 2006. godine sa prosječnom ocjenom 10 na predmetu socijalna patologija na temu ,,Uticaj roditeljskog zlostavljanja i zanemarivanja na javljanje delinkventnog ponašanja,,.Doktorirala je na Filozofskom fakultetu  2015.godine na predmetu socijalna patologija na temu ,, Faktori rizika u porodicama maloljetnih delinkvenata i psihijatrijski liječenih adolesenata,,. Autor je monografije ,,Od žrtve do delinkventa, i većeg broj naučno-istraživačkih radova. Učesnica je većeg broja domaćih i međunarodnih naučnih skupova i konferencija. Tokom magistarskih studija bila je korisnik stipendije Coimbra grupe za mlade istraživače na Univerzitetu u Padovi.Učestovala u više naučno-istraživačkih projekata u svojstvu predavača i mentora.