Medicinski fakultet

Biografija - Medenica Sanja

Sanja Medenica je rođena 4. 10.1984. godine u Baru, Crna Gora. Osnovnu školu “Blažo J. Orlandić”, Bar; je završila kao đak generacije i nosilac diplome ˝Luča A˝.

Gimnaziju “Niko Rolović”, Bar prirodno-matematički smjer, je završila kao nosilac diplome ˝Luča A˝ i đak generacije.

Pet godina za redom prvak na Republičkom takmičenju iz hemije (1998.-2002.)

Medicinski fakultet Univerziteta u Beogradu; 2003.-2009. godine; diplomirala 15.jula 2009.godine sa prosječnom ocijenom: 9.63/10.00

Pohvalnica Medicinskog fakulteta, Univerziteta u Beogradu, kao najboljem student pete godine u školskoj 2007./2008.god. u  znak priznanja za ostvaren uspjeh u toku studija

22.03.2011.godine položila stučni ispit u Republici Crnoj Gori.

Postdiplomske specijalističke akademske studije iz endokrinologije, Medicinski fakultet,

Univerzitet u Beogradu; 2009.-2011.godine; 22.06.2011. godine odbranila završni akademski

specijalistički rad iz oblasti endokrinologije pod nazivom “Značaj punkcije tankom iglom u

dijagnostici tiroidne nodozne bolesti” na Medicinskom fakultetu u Beogradu, a pred komisijom u sastavu prof.dr Svеtilsav Tatić, predsjednik komisije, prof. dr Božo Trbojević-mentor i prof. dr Jasmina Čirić i stekla zvanje akademski specijalista doktor medicine iz oblasti endokrinologije.

Doktorske studije iz oblasti endokrinologije, Medicinski fakultet Univerziteta u Beogradu; odbranila doktorsku disertaciju 24.09.2019. pod nazivom ‘’Uticaj prisustva tiroid-peroksidaznih antitela na ishod vantelesne oplodnje’’ na Medicinskom fakultetu u Beogradu, a pred komisijom u sastavu prof.dr Mladenko Vasiljević, predsjednik komisije, prof.dr Biljana Nedeljković Beleslin, prof.dr Snežana Vujošević, prof. dr Miloš Žarković-mentor i prof. dr Eliana Garalejic-ko-mentor i stekla zvanje doktor medicinskih nauka.

Škola ultrazvuka štitaste žlijezde, Specijalna bolnica za bolesti štitaste žlezde i bolesti metabolizma, Čigota, Zlatibor; maj 2014.godine.

Academia medical education- Insulin Pump Therapy Fundamental priniples, Belgrade, Serbia, 11.novembar 2014.

Specijalizacija Interne medicine za oblast endokrinologije, Medicinski fakultet,

Univerzitet u Beogradu; 29.12.2014.godine.-15.07.2019.godine, diplomirala 15.07.2019.godine sa prosječnom ocijenom: 5.00/5.00

EASD Postgraduate Course ‘Zdenko Škrabalo’, Zagreb, Croatia, 23.-25. feburar 2017.godine

Učešće u programu kontinuirane medicinske edukacije Tema: Urgentno zbrinjavanje kritično

obolelog pacijenta u intrahospitalnim uslovima. Organizator: Klinika za grudnu hirurgiju,

Klinički centar Srbije. Broj: 4357, 29. 12. 2017. godine, Beograd.

˝Ultrazvučna dijagnostika u endokrinologiji˝, Klinički centar Srbije, 2018.godine.

Antamedica Kurs ultrazvuka štitaste žlijezde, Beograd,  Srbija 2022.godina.

PODACI O RADNIM MJESTIMA I IZBORIMA U ZVANJA

Polaznik seminara hemije u Istraživačkoj stanici Petnica, i autor dva rada objavljenih u Petničkim sveskama, Valjevo (2000.-2003.).

Mlađi saradnik na seminarima hemije i humane biohemije u Istraživačkoj stanici Petnica, Valjevo 2003.godine.

Ljekarski staž KBC Zvezdara (septembar 2009. – mart 2010.).

Klinički ljekar (volonterski staž) na Odjeljenju za bolesti štitaste žlijezde, Klinika za enokrinologiju, dijabetes i bolesti metabolizma, Kliničkog centra Srbije, Beograd (marta 2010. - septembar 2011.).

Saradnik u nastavi (asistent) na predmetu Histologija sa embriologijom, Medicinski fakultet

Univerziteta Crne Gore (septembar 2011.-januar 2015.).

Klinički ljekar na Odjeljenju za endokrinologiju Interne klinike Kliničkog centra Crne Gore, Podgorica (januar 2012.-decembar 2014.).

Specijalizant Interne medicine za oblast endokrinologije na Medicinskom fakultetu Univerziteta u Beogradu (decembar 2014.godine-jul 2019.godine).

Specijalista Interne medicine na Odjeljenju za endokrinologiju, Interne klinike Kliničkog centra Crne Gore, Podgorica (jul 2019.-).

Saradnik u nastavi (asistent) na predmetu Interna medicina, Medicinski fakultet Univerziteta Crne Gore (2020. i 2021. godina).

Uža specijalizacija iz oblasti endokrinologije na Medicinskom fakultetu Univerziteta u Beogradu (2022. godina).

Nagrada za najbolju poster prezentaciju rada pod nazivom ‘Primjena derivate sulfonilureje samodifikovanim oslobađanjem kod dijabetičara tip 2 u cilju procjene kvaliteta glikoregulacije,  kardiovaskularne i protekcije bubrega’, koju dodjeljuje Hrvatsko društvo za dijabetes i bolesti  metabolizma Hrvatskog lječničkog zbora na Kongresu 76.dani dijabetologa sa međunarodnim   učešćem, 7.-10.maj 2015. godine, Pula, Hrvatska

EYES ambasador za Crnu Goru (2018.-i dalje).

EYES Clinical Observership Programme Winner 2020, Rome, Italy, mentor Prof.dr.Alfredo Pontecorvi, Policlinico Gemelli.

Nagrada za najbolju usmenu prezentaciju u sesiji Reproduktivne endokrinologije kongres EYES septembar 2022.godina , Hrvatska.

Pohađala edukaciju Policlinico Universitario Gemelli Prof.dr.Alfredo Pontecorvi 2022. godina.

Pohađala edukativne programe u zemlji i inostranstvu, učesnik na mnogobrojnim domaćim i međunarodnim simpozijumima, seminarima i kongresima, objavila više naučnih radova u referentnim medicinskim časopisima i prezentovala rezultate istraživanja na skupovima u zemlji i inostranstvu u vidu poster i usmenih prezentacija.

Tečno govori engleski i italijanski jezik.

Član u domaćim i inostranim profesionalnim organizacijama: Ljekarska komora Crne Gore, European Society of Endocrinology, ESE Young Endocrinologists & Scientists, Srpsko tiroidno društvo.