Medicinski fakultet

Biografija - Sivački Sofija

Rođena sam 24. novembra 1948. god. u Čurugu, Novi Sad, Republika Srbija.

Diplomirala na Medicinskom fakultetu Univerziteta u Beogradu  u Beogradu juna 1974. godine.  Specijalizaciju iz fizikalne medicine i rehabilitacije završila sam 1980.,  užu specijalizacije iz reumatologije 1983. godine.

Magistarsku tezu pod nazivom Antistres program u  rehabilitaciji kardiovaskularnih bolesnika odbranila sam na Medicinskom fakultetu Univerziteta u Beogradu 1997. godine.

Doktorsku tezu pod nazivom Aktivnosti svakodnevnog života bolesnika sa hroničnim lumbalnim sindromom odbranila na Medicinskom fakultetu Univerziteta u Beogradu 2007. godine

Stručna usavršavanja:

Klinika za funkcionalnu reedukaciju i reeadaptaciju Medicinskog fakulteta Univerziteta u Renu, Francuska, 1979/1980.

Program bihejvioralne medicine Medicinskog centra Djuk Univerziteta, Durham, Severna Karolina, SAD, 1998.

Jednogodišnja postdiplomska edukacija iz oblasti terapije postraumatskog stresnog poremećaja u organizaciji SZO 1995/96.

PODACI O RADNIM MJESTIMA I IZBORIMA U ZVANJE

Obavezni jednogodišnji ljekarski staž obavila sam u Kliničkoj bolnici u Zemunu.

Radila u Domu zdravlja Herceg Novi  1975/76. god.

Od 1976. god. radi u  Institutu za fizikalnu medicinu, rehabilitaciju i reumatologiju «Dr Simo Milošević» u Igalu, na dužnosti načelnika od 1987. god.

Predavač u srednjoj školi za fizioterapeute za predmet Elektroterapija od 1977. do 1979. i predmet Kineziologija od 1980. do 1982. godine

Saradnik u nastavi za predmet Fizikalna medicina i rehabilitacija na Medicinskom fakultetu u Podgorici  od  2004. do 2007. godine

Predavač na Višoj fizioterapeutskoj školi, sada Fakultetu primijenjene fizioterapije u Igalu  od  1997. za predmet Klinička kineziologija, od 2000. godine za predmete Kineziologija I, kineziologija II i Fizioterapija bolesti i povreda muskuloskeletnog sistema