Građevinski fakultet

Biografija - Đukić Mirjana

BIOGRAFIJA

Mirjana Đukić, rođena Lakićević

Rođena sam 12. oktobra 1982. godine u Kolašinu. Osnovnu i srednju školu sam završila u Kolašinu. Maturirala sam 2001.godine.

Na Građevinski fakultet Univerziteta Crne Gore upisala sam se 2001. godine. Diplomirala sam u julu mjesecu 2007. godine, smjer Konstruktivni, Katedra za čelične konstrukcije.

Postdiplomske studije sam upisala 2007. godine, na Građevinskom fakultetu Univerziteta Crne Gore, Konstruktivni smjer. Magistarski rad pod nazivom "Analiza opterećenja i projekat konstrukcije pješačkog mosta preko rijeke Morače prema Eurokodu 1 i Eurokodu 8", odbranila sam u julu mjesecu 2008. godine.

Pored maternjeg odlično govorim engleski jezik i koristim se francuskim jezikom.

Udata sam za supruga Davorina sa kojim imam dva sina Mihaila i Dimitrija.

PODACI O RADNIM MJESTIMA I IZBORIMA U ZVANJE

Radni odnos sam zasnovala 01. septembra 2008. godine, na Građevinskom fakultetu Univerziteta Crne Gore.

Od zasnivanja radnog odnosa do 01. septembra 2017. godine angažovana sam kao saradnik u nastavi na Katedri za teoriju konstrukcija.

Od 01. septembra 2017. godine angažovana sam kao viši stručni saradnik na grupi predmeta iz oblasti Teorije konstrukcija na Katedri za građevinsku mehaniku i teoriju konstrukcija.

BIBLIOGRAFIJA

Lakićević M.: Glavni projekat čelične konstrukcije pješačkog mosta preko rijeke Morače u Podgorici, Internacionalni naučno-stručni skup Građevinarstvo - nauka i praksa, GNP 2008, Žabljak, 2008.

Đukić. M.: Analiza opterećenja i proračun konstrukcije prema Evrokodu 1 i Evrokodu 3 na primjeru pješačkog mosta preko rijeke Morače, Internacionalni naučno-stručni skup Građevinarstvo - nauka i praksa, GNP 2010, Žabljak, 2010.

Šćepanović B., Pejović R., Đukić M., Rogač M.: Idejni projekat mosta Moračica, varijanta 2, Internacionalni naučno-stručni skup Građevinarstvo - nauka i praksa, GNP 2010, Žabljak, 2010.

Đukić M.: Uporedna analiza napona kranske staze u funkciji od ekscentriciteta opterećenja, za slučaj St. Venanove i ograničene torzije, Internacionalni naučno-stručni skup Građevinarstvo - nauka i praksa, GNP 2012,  Žabljak, 2012.

Rogač M., Lučić D., Pejović R., Mijušković O., Đukić M.: Uticaj slobodne torzije na graničnu nosivost grednog nosača otvorenog tankozidnog poprečnog presjeka, Internacionalni naučno-stručni skup iNDiS 2012,  Novi Sad, 2012.

Rogač M., Lučić D., Pejović R., Mijušković O., Đukić M.: Uticaj ograničene torzije na graničnu nosivost grednog nosača otvorenog tankozidnog poprečnog presjeka, Internacionalni naučno-stručni skup iNDiS 2012, Novi Sad, 2012.

Đukić M., Rogač M., Lučić D.: Analiza maksimalnog ekscentriciteta opterećenja točkova krana, na kranskoj stazi otvorenog tankozidnog poprečnog presjeka, Internacionalni naučno-stručni skup iNDiS 2012,  Novi Sad, 2012.

Đukić M., Rogač M., Lučić D., Pejović R., Šćepanović B.: Ultimate bearing capacity analysis of crane girder – theoretical and practical approach to problem solving, 15th MASE International symposium, Struga, 2013.

Rogač M., Đukić M., Lučić D., Aleksić S.: Analysis of ultimate gravity load capacity of steel frame structure, 15th MASE International symposium, Struga, 2013.

Rogač M., Aleksić S., Zejak R., Đukić M.: Komoponentalni materijali lameliranog sigurnosnog stakla, Peti internacionalni naučno-stručni skup Građevinarstvo - nauka i praksa, GNP 2014,  Žabljak, 2014.

Đukić M., Rogač M., Lučić D., Aleksić S., Jevrić M.: Metode teorijskih i eksperimentalnih analiza međuspratnih spregnutih konstrukcija sa profilisanim limovima, Peti internacionalni naučno-stručni skup Građevinarstvo - nauka i praksa, GNP 2014,  Žabljak, 2014, str.77-84, ISBN 978-86-82707-23-3.

Đuričić Đ., Lučić D., Šćepanović B., Đukić M., Muhadinović M.: Dejstvo vjetra na rešetkaste tornjeve prema Eurokodovima, Peti internacionalni naučno-stručni skup Građevinarstvo - nauka i praksa, GNP 2014, Žabljak, 2014, str.1293-1300, ISBN 978-86-82707-23-3.

Lučić D., Djuričić Đ., Šćepanović B., Đukić M.: Influence of aluminium lattice towers for overhead high voltage power lines on developing national annexes for en 50341, en 1991, en 1993 and en 1999, EUROSTEEL 2014, Napoli 2014.

Đukić M., Žugić Lj., Lučić D.: Statička i dinamička nelinearna analiza mosta - Rijeka Piperska, Šesti internacionalni naučno-stručni skup Građevinarstvo - nauka i praksa, GNP 2016,  Žabljak, 2016.