Medicinski fakultet

Biografija - Borović Radoman

Rođen sam  5. 3. 1956. godine i Pljevljima gdje sam završio osnovnu i srednju školu.

1979. godine završio Višu fizioterapeutku školu Zagreb - odsjek u Igalu kao stipendista

Instituta za fizikalnu medicinu i rehabilitaciju „Dr Simo Milošević“ Igalo.

2005. godine završio (bachelor Bapp) studije Primijenjene fizioterapije u Igalu.

Na Medicinskom fakultetu 2017. završio postdiplomske specijalističke studije Primijenjene fizioterapije i stekao zvanje: specijalista primijenjene fizioterapije (Spec. App).

2002. godine završio Fakultet za menadžment - smjer menađment u zdravstvu na Univerzitetu primijenjenih nauka Beograd, Fakultet za menadžment Zaječar.

2002. godine zaposlio se u Institut dr Simo Milošević kao stipendista i radio do 1998. godine.

Od 1988. do 1991. bio sam glavni fizioterapeut Instituta „Dr Simo Milošević“ Igalo.

Od 1998. godine zaposlen na Višoj fizioterapeutskoj školi u Igalu kao stručni saradnik za vježbe i praktičnu nastavu.

2008. izabran u Višeg stručnog saradnika za vježbe i praktičnu nastavu.

2007/2008. imenovan  za koordinatora kliničke prakse na Fakultetu primijenjene

fizioterapije Igalo.

Član Komore Fizioterapeuta Crne Gore, i predsjednik Suda Komore Fizioterapeuta Crne Gore.

Učešće na Kongresima fizioterapeuta: Prvom Kongresu fizioterapeuta  Crne Gore sa međunarodnim učešćem održanom 2015 godine u Igalu; Drugom Kongresu fizioterapeuta Crne Gore sa međunarodnim učešćem održanim2017 u Podgorici.

Učešće na Prvom Kongresu fizioterapeuta Republike Srpske sa međunarodnim učešćem održanom 2017 godine u Banjaluci.

Učešće na seminarima, edukacijama, kursevima: Mirror thrapy 2015. u Igalu, KT1 i KT2 Kinesio Taping fundamentals and advanced održanom u Beogradu 2009. godine, Thera Band Akademy-Level 1. Band  održanom u Podgorici; Danima neurološke rehabilitacije održanim 2006. godine u Banjaluci.

U organizaciji Komore fizioterapeuta Crne Gore 2018. godine održao tri stručna predavanja na temu „ Fizioterapija hoda kao posledica poremećaja mišićno – koštanog sistema“