Medicinski fakultet

Biografija - Todorović Vladimir+

Prof. dr Vladimir Todorovic rodjen je 1964. godine u Subotici gde je zavrsio osnovno i srednje obrazovanje.

Medicinski fakultet zavrsava 1990. godine u Novom Sadu. Specijalizaciju Interne medicine polaze 1996. godine u Klinickom Centru Srbije i Univerzitetu u Beogradu, a subspecijalizaciju iz Onkologije 1998. na Institutu za onkologiju i radiologiju kao i Univerzitetu u Beogradu. Zvanje Magistra medicinskih nauka dobija 1997.,a Doktorsku disertaciju brani 2000. godine na Beogradskom Univerzitetu. Sledece godine je biran za Asistenta za predmet Onkologija Medicinskog fakulteta u Podgorici, a za docenta 2005. godine na Univerzitetu Crne Gore. Nakon toga do 2015. je bio vanredni profesor, a od te godine je  redovnog profesora Univerzitet Crne Gore. Nakon staza i rada u Opstoj medicini dobija specijalizaciju iz Interne medicine i radi na Odeljenju Onkologije u Opstoj Bolnici u Subotici. Nakon zavrsene subspecijalizacije 2000. godine dobija poziv Ministarstva zdravlja Crne Gore da radi kao kadar u Klinickom Centru. Reorganizacijom Klinickog centra i osnivanjem Klinike za onkologiju i radioterapiju imenom je za prvog Direktora Klinike 2000. Godine. U periodu od 2012. do 2015. obavljao je funkciju Nacelnika Odeljenja hemioterapije. Sada se nalazi na poziciji Direktora Klinike za onkologiju i radioterapiju u Klinickom Centrtu Crne Gore. Prof. Dr Todorovic nacionalni je predstavnik Crne Gore u ESMO (Evropsko udruzenje medikalnih onkologa) od 2006. Takodje ima titulu ESMO Ambasadora. Clan je Borda direktora Mediteranskog udruzenja onkologa AROME iz Pariza sa kojim je organizovao tri medjunarodna Kursa iz Onkologije i dvije konsenzus konferencije koje imaju uticaj na regionalni razvoj dijagnostike i terapije karcinoma. Glavni je istrazivac za nekoliko klinickih studija sprovedenih u Klinickom Centru. Objavio je vise radova kao autor i koautor u casopisima na SCI listi i drugim eminentnim zurnalima. Sa saradnicima je autor udzbenika za studente Medicinskog fakulteta u Podgorici za predmet Onkologija „ Osnove klinicke onkologije i palijativna nega“.

Ozenjen je i ima dvije cerke