Medicinski fakultet

Biografija - Crnogorac Snežana+

Snezana Crnogorac, dr, dr medicinskih nauka

Profesor, Medicinski fakultet Podgorica,

Adresa: Klinicki centar Crne Gore

ulica  Ljubljanska bb  81 000 Podgorica, Crna Gora

Tel: + 382 20 227632

Mob: + 382 69 018 152

E-mail:  snezanac@ac.me         snezanacrnogorac1@gmail.com

Obrazovanje

• Medicinski fakultet Univerziteta u Beogradu, Srbija diplomirala 1982. god prosjecna ocjena 9,13
  • Specijalizacija iz Ginekologije i akušerstva 1990. god. ocjena 5
  • Postdiplomske studije na Medicnskom fakultetu Univerziteta u Beogradu , grupa za Humanu reprodukciju, 1996/97. god. Magistar medicinskih nauka sa temom : " Tok i ishod višeplodnih trudnoća nakon IVF-ET postupka"
  • Doktorske studije sa temom " Komparacija efikasnosti profilaktičke aplikacije cefalozina, cefuroksima i ceftriaksona kod carskog reza" 2006 god. Medicinski fakultet Univerziteta u Kragujevcu

Iskustvo:

•  Specijalista ginekologije i akušerstva na GAKu KCCG , Odjeljenje za patologiju trudnoće i Porodilište 1990-2002. god.
  • Direktor GAKa KCCG Podgorica 2012/2015. god
  • Načelnik Porodilišta GAKa KCCG 2002/2015
  • Asistent Medicinskog fakulteta Univerziteta Crne Gore, predmet Ginekologija i akušerstvo 2001-2007. god.
  • Docent Medicinskog fakulteta Univerziteta Crne Gore, predmet Ginekologija i akušerstvo 2007-2012. god.
  • Vanredni profesor Medicinskog fakulteta Univerziteta Crne Gore, predmet Ginekologija i akušerstvo  od 2012. god.
  • Predavač u Školi Ultrazvuka u ginekologiji, perinatalnoj i reproduktivnoj medicini Medicinskog fakulteta u Beogradu od 2003.god.
  • Predavač u Inter-univerzitetskoj školi ultrazvuka Ian Donald od 2004. god

Sadažnja pozicija:

• Šef predmeta Ginekologija i akušerstvo na Medicinskom fakultetu Univerziteta Crne Gore.
  • Pridruženi član Internacionalne akademije za perinatalnu medicinu (IAMP)
  • Direktor Inter-univerzitetske skole za Ultrazvuk Ian Donald, u Crnoj Gori
  • Potpredsjednica Udruženja za humanu reprodukciju Crne Gore
  • Član borda udruženja: Fetus as a patient
  • Član Naučnog odbora Udruženja  perinatalne medicine za jugoistočnu Evropu (SEESPM)
  • Član savjetodavnog odbora Mediteranskog udruženja za Ultrazvuk u obstetriciji i ginekologiji (MEDUOG)
  • U okviru CEEPUS projekta bila sam gostujući profesor na Transilvania University of Brašov i Charles University in Prague
  • Potpredsjednik Udruženja ginekologa i obstetričara Srbije, Crne Gore i Republike Srpske
  • Član Izdavačkog odbora SEESPM Journal Gynecology, Obstetrics and Reproductive Medicine  GORMGynecology

Nagrade:

• "Sir William Liley Award" , Internacionalnog udruženja Fetus as a patient 2014. god.