Medicinski fakultet

Biografija - Hodžić Merzika+

dr med Merzika Hodzić, saradnik u nastavi

Rođena 15.11.1962 u Pištini gde je završila osnovnu i srednju  školu. Medicinski fakultet Univerziteta u Prištini upisala 1981, diplomirala 1987.

Specijalistički ispit iz oblasti Opšte medicine položila 1998 godine na Medicinskom fakultetu Univerziteta u Prištini.

Januara 2007 godine završila kurs edukacije za primarnu zdravstvenu zaštitu Medicinskom fakultetu u Podgorici. Oktobra 2007 godine završila kurs za edukaciju edukatora u Podgorici.

2012 godine na Medicinskom fakultetu u Podgorici završila dospecijalizaciju iz oblasti Porodične medicine.

U više navrata pohađala i aktivno učestvovala na međunarodnom Euract Bled kursu za učitelje u opštoj/porodičnoj medicini (2011, 2012, 2014, 2016).

Učestvovala u realizaciji više kurseva za edukaciju ljekara primarne zdravstvene zaštite. Autor i koautor više stručnih radova prezentovanih na kongresima i stručnim sastancima u zemlji i inostranstvu.

Od marta 1988 do marta 1989 bila zaposlena u Medicinskoj školi u Prištini kao porfesor anatomije sa fiziologijom i farmakologije.

Na pedijatrijskoj klinici u Prištini bila zaposlena u periodu od marta 1989 do marta 1990 gde je obavila redovni ljekarski staž.

U Domu zdravlja u Prištini radila od avgusta 1990 do decembra 1999 godine. Obavljala poslove ljekara opšte prakse (kasnije specijaliste opšte medicine) u više ambulanti  kao i poslove ljekara u službi hitne medicinske pomoći.

Od decembra 1999 do juna 2001 radila u međunarodnoj humanitarnoj organizaciji Action contre la faim (Akcija protiv gladi) u Podgorici. Radila na poslovima zdravstvenog vaspitanja i promocije dojenja. Projekat podržan od strane Unicefa.

Od juna 2001 do avgusta 2002 radila u međunarodnoj humanitarnoj organizaciji Intersos na implementaciji projekta podržanog od strane Unicefa. Radila na poslovima zdravstvenog prosvjećivanja Romske ženske populacije u kampu za raseljena lica na Vrelima Ribničkim u Podgorici.

Od avgusta 2002 godine zaposlena u Domu zdravlja Podgorica. Radila na poslovima ljekara specijaliste opšte medicine ovog doma zdravlja. Nakon uvođenja reforeme u zdravstveni sistem obavlja poslove izabranog dokotora za odrasle.

Od juna 2009 do februara 2011 radila u savjetovalištu za dijabetes pri Domu zdravlja Podgorica.

Od školske 2009/2010 angažovana kao saradnik u nastavi na predmetu Porodična medicina na Medicinskom fakultetu u Podgorici.

Od školske 2014/2015 angažovana kao  saradnik u nastavi na predmetu Opšta medicina na Medicinskom fakultetu u Podgorici.