Medicinski fakultet

Biografija - Dobričanin Vladimir+

Rođen 05.08.1972. godine u Prištini. Osnovnu školu i gimnaziju završio u Prištini. Na Medicinskom fakultetu Univerziteta u Prištini diplomirao 20.03.1998. godine sa prosječnom ocjenom 8.58. Nakon diplomiranja zaposlen na Hirurškoj klinici KBC Priština.

Postdiplomske studije iz oblasti hirurška anatomija završio na Medicinski fakultet Univerzitetu u Prištini.

Godine 2006. Odbranio Magistarski rad pod naslovom Opstruktivna žutica – etiologija i liječenje na Medicinskom fakultetu Univerziteta u Prištini. Iste godine završio je specijalizaciju iz opšte hirurgije.

Od 1999 do 2006. asistent pripravnik na katedri za opštu hirurgiju Medicinskog fakulteta Univerziteta u Prištini

Od 2006 do 2007. asistent na katedri za opštu hirurgiju Medicinskog fakulteta Univerziteta u Prištini

Od 2008 do 2015 godine Direktor Urgentnog centra u Kliničkom centru Crne Gore.

Od 2015 do 2017 godine Medicinski direktor Kliničkog centra Crne Gore.

1. – 2015. Osnivač i prvi predsjednik Sindikata doktora medicine Crne Gore.

Saradnik u nastavi na predmetima Opšta hirurgija na Medicinskom fakultetu Univerziteta Crne Gore.