Filološki fakultet

Biografija - Milivojević Isidora

Isidora Milivojević je osnovne studije francuskog jezika i književnosti završila na Katedri za romanistiku u Novom Sadu, 2005. godine. Naredne, 2006. godine, upisuje magistarske studije u Monpelijeu, na Univerzitetu „Paul-Valéry”(Montpellier III), iz oblasti didaktike, sociolingvistike i analize diskursa. Njen magistarski rad, odbranjen na istom univerzitetu, posvećen je subjektivnom prisvajanju stranog jezika kroz pozorišnu igru. Milivojevićeva je angažovana na Katedri za francuski jezik i književnost u Nikšiću, kao saradnik u nastavi, od 2008. godine. U decembru 2017. godine, Isidora Milivojević će braniti svoju doktorsku disertaciju, na već pomenutom univerzitetu „Paul-Valéry”. U istraživačkom radu, ona se bavi problematikom „glasa stranog jezika”, koja je usko povezana s naučnim disciplinama kao što su: fonetika, didaktika, psihologija i antropologija. Istraživanja iz ovih oblasti objavila je u vidu dva naučna rada:  L’Émergence de l’inconscient dans l’appropriation de la langue étrangère  (Ispoljavanje nesvjesnog u procesu prisvajanja stranog jezika), La situation et l’image du français dans le système éducatif monténégrin (Stanje i slika francuskog jezika u obrazovnom sistemu Crne Gore, gdje se pojavljuje u svojstvu koautora). Pored istraživanja u domenu lingvistike, Isidora Milivojević bavi se i kantautorskim radom. S novosadskim bendom Prkos Drumski snimila je više studijskih albuma.