Medicinski fakultet

Biografija - Joksimović Maja

Primarijus dr Marija Joksimović rođena je 1968. godine u Beranama. Medicinski fakultet završila je  u Beogradu 1992. godine,  a specijalizaciju iz pedijatrije  2001. godine, takođe u Beogradu.

Radnu praksu je započela  kao ljekar opšte prakse u službama Opšte medicine i Medicine rada Doma zdravlja u Beranama. Pored toga, radila  je kao predavač u Srednjoj  medicinskoj školi u Beranama. Od 2001. godine  radi  u Dječjem dispanzeru u Domu zdravlja „Dr Nika     Labović“ u Beranama kao specijalista pedijatar, a od 2008. godine kao izabrani doktor za djecu.Zvanje primarijusa dobila je 2010. godine. Autor je 58  stručnih radova, a u toku je izrada magistarskog rada iz oblasti dječije gastroenterologije –ishrane na Medicinskom fakultetu u Beogradu.Od 2006.godine,tj od otvaranja škole radi kao stručni saradnik –asistent na Visokoj medicinskoj školi u Beranama  na predmetima pedijatrija ,porodična medicina i ishrana.