Filološki fakultet, 11.03.2017

Ana Wilford

Ana Wilford, bilingvalni profesor engleskog jezika, potpuno posvećena profesiji predaje engleski jezik na svim nivoima od svojih studentskih dana. 1996.godine, kada je predavala u osnovnoj školi i nakon sjajnih rezultata koje su njeni djaci postizali iz godine u godinu , dobila je ponudu da radi honorarno kao  lektor na Odsjeku za Engleski jezik što je kasnije vodilo ka stalnom zaposlenju 2000.godine.

Ana je dodatno predavala engleski u UK tokom ljetnjeg raspusta.

U slobodno vrijeme, Ana preuzima ulogu koordinatora u promovisanju filantropske organizacije HMC Projects tj. stipendija u prestižnim školama u UK  u korist sjajnih učenika iz Crnu Gore i Srbije.

Shodno tome, Ana je odabrana , da medju šest edukatora iz Crne Gore, bude predstavljena Princu Čarlsu prilikom njegove posjete regionu.