Medicinski fakultet

Biografija - Sanda Canović

Rođena u Ljubljani 04. juna 1990. godine. Osnovnu školu završila je u Petnjici, a srednju školu u Beranama kao nosilac diplome "Luča A".

Farmaceutski fakultet u Podgorici upisala je 2009.godine i isti završava u roku u junu 2014. godine.

Specijalistički rad iz oblasti farmakoekonomije i farmaceutske legislative je odbranila u decembru 2018.godine na Farmaceutskom fakultetu u Beogradu i stekla zvanje specijaliste farmakoekonomije i farmaceutske legislative.

Odradila pripravnički staž u ZUA "Montefarm" i položila stručni ispit 2015. godine. Radila u privatnoj apoteci "Petanović".

Stalno zaposlena kao farmaceut u Fondu za zdravstveno osiguranje, odsjek za farmaciju i farmakoekonomiju.

Kao saradnik na Medicinskom fakultetu (Samostalni studijski program Farmacija) u Podgorici radi od 2014. godine na predmetu Farmaceutska analiza i kontrola ljekova, a od 2020.godine i na predmetu Toksikologija sa analitikom.

Autor je više stručnih radova i učesnik više međunarodnih naučnih kongresa.

Živi u Podgorici, udata je i majka jedne djevojčice.