Filozofski fakultet

Biografija - Popović Ljubomir

Ljubomir Popović (Podgorica, 1983) diplomirao je 2006. godine na Filozofskom fakultetu u Nikšiću- Odsjek istorija i geografija. Master studije završio je na Geografskom fakultetu Univerziteta u Beogradu 2011. godine, gdje trenutno pohađa doktorske akademske studije- smjer Geonauke. Od akademske 2007/2008.godine radi na Studijskom programu za geografiju Filozofskog fakulteta u Nikšiću, kao saradnik u nastavi. Akademske 2014/2015. obavljao je funkciju sekretara pomenutog studijskog programa. Sekretar je časopisa Godišnjak Instituta za geografiju Filozofskog fakulteta u Nikšiću i Geografskog društva Crne Gore. Od 2012.godine član je Srpskog geografskog društva. Do sada je učestvovao na više naučnih skupova i simpozijuma. Oblasti interesovanja: regionalna geografija, turistička geografija, kulturna geografija, politička geografija.

Odabrane publikacije:

Doderović, M., Popović, Lj.(2016): Praktikum iz regionalne geografije Afrike, Filozofski fakultet i Geografsko društvo Crne Gore, Nikšić, str.1-120.

Doderović, M., Popović, Lj.(2016): Doprinos Borivoja Ž. Milojevića regionalno-geografskim proučavanjima Crne Gore, Tematski zbornik radova "Borivoje Ž. Milojević- život i delo", Beograd, str.405-422.

Burić, D., Ducić, V., Mihajlović, J., Popović, Lj.(2015): Temperature altitude amplification as a footprint of a possible anthropogenic impact on the climate of Australia, Zbornik radova Geografskog instituta "Jovan Cvijić" Srpske akademije nauka i umetnosti, br.65-3, Beograd, str.297-307.

Kasalica, S., Popović, Lj.(2014): Razvoj, stanje i perspektive regionalne i turističke geografije na višim školama i fakultetima u Crnoj Gori, Zbornik radova sa Naučnog skupa sa međunarodnim učešćem "Geografsko obrazovanje, nauka i praksa: razvoj, stanje i perspektive", Beograd, str. 215-219.

Popović, Lj.(2013): Teorijsko-metodološke karakteristike kulturne geografije, Godišnjak Instituta za geografiju Filozofskog fakulteta u Nikšiću i Geografskog društva Crne Gore, br. 6, Nikšić, str.335-355.