Filološki fakultet, 11.03.2017

Biografija - Sekulović Maja

X

Rođena je 25. aprila 1986. godine u Titogradu (Podgorica), gdje je završila osnovnu školu i gimnaziju.

Diplomirala je 2008. godine na Studijskom programu za srpski jezik i južnoslovenske književnosti na Filozofskom fakultetu u Nikšiću. Na istom fakultetu je 2011. godine odbranila magistarski rad iz crnogorske književnosti. Osnovne, specijalističke i postdiplomske studije završila je s prosječnom ocjenom „A“ (9.75). Doktorand je na Studijskom programu za crnogorski jezik i južnoslovenske književnosti (pod mentorstvom prof. dr Save Damjanova), gdje je zaposlena kao saradnik u nastavi na grupi predmeta iz književnosti XX vijeka. Pored istaknutog, angažovana je i na SP za srpski jezik i južnoslovenske književnosti (Književnost renesanse i baroka), kao i na Filozofskom fakultetu, SP za obrazovanje učitelja (Uvod u književnost).

Nakon završetka studija, školske 2007/2008, primila je nagradu od Filozofskog fakulteta za postignute odlične rezultate tokom školovanja. Bila je stipendista Ministarstva prosvjete i nauke Crne Gore na postdiplomskim magistarskim studijama.

Učestvovala na naučnim skupovima i konferencijama, a objavljuje naučne radove u domaćim i stranim časopisima.

Predstavnik saradnika u Vijeću Filozofskog, a potom i Filološkog fakulteta, kao i u Asocijaciji saradnika UCG.

Govori engleski i ruski jezik. Živi u Podgorici.