Podkast „Ključne riječi“: docent dr Vladimir Bojković

Gost trećeg podkasta Centralne univerzitetske biblioteke (CUB) „Ključne riječi" je dr Vladimir Bojković, docent na Arhitektonskom fakultetu Univerziteta Crne Gore, dobitnik nekoliko nagrada na međunarodnim arhitektonskim konkursima, izložbama i konferencijama, kao i nagrade „Božidar Milić“ u kategoriji kritičko teorijski tekst za monografiju „Arhitektura i urbanizam grada Nikšića nakon Drugog svjetskog rata“ (2019).

Dr Bojković je govorio o uticaju arhitekture na kreiranje identiteta pojedinca i zajednice, refleksiji socijalnih atributa na savremeni arhitektonski izraz u Crnoj Gori, arhitektonskom nasljeđu i autentičnosti, identitetu objekata institucija kulture, održivom razvoju u arhitekturi, kritičkom mišljenju... Urednik i voditelj je bibliotekar mr Ognjen Savić.

Podkast možete pogledati na YouTube kanalu CUB. ili u video priligu: