Univerzitet u Haenu: Rok za prijavu 17. oktobar

STEP-logo-erasmus-plus - STEP Training

Univerzitet u Haenu, Španija

University of Jaen, Spain

Po osnovu institucionalnog sporazuma za kreditnu mobilnost sklopljenog u okviru Erasmus + programa, Univerzitet Crne Gore raspisuje konkurs za mobilnost nastavnog i nenastavnog osoblja akademske 2023/24.

• Ko se može prijaviti: nastavno i nenastavno osoblje Ekonomskog, Filološkog fakulteta, Fakulteta za turizam i hotelijerstvo, te osoblje tehničkih fakulteta
  • Oblast držanja nastave/stručnog usavršavanja: business and administration, humanities, travel, tourism and leisure, engineering and engineering trades
  • Trajanje mobilnosti: 7 dana (5 radnih dana + 2 dana za put)
  • Broj dostupnih mobilnosti: 7 mobilnosti u cilju držanja nastave/stručnog usavršavanja Teachinga (STA) ili traininga (STT)
  • Finansiranje mobilnosti: mobilnost uključuje stipendiju koju isplaćuje partnerski univerzitet
  • Rok za prijavu: 17. oktobar 2023.

NAČIN PRIJAVE

POTREBNA DOKUMENTACIJA

1. Plan rada (Mobility Agreement) sa jasno razrađenim planom aktivnosti, potpisanim od strane kandidata i dekana, uz predloženi termin boravka - mora da obuhvata SAMO period mobilnosti ISKLJUČUJUĆI dane putovanja  (obrasci dostupni u prilogu)

2. CV (u Europass formatu) sa listom publikacija

3. Motivaciono pismo u kome je potrebno navesti i:

• Da li je kandidat prethodno koristio Erasmus+ mobilnost
  • Korist za budući rad u ustanovi
  • Način i oblik diseminacije iskustva po povratku na matičnu ustanovu
  • Za mobilnost koja podrazumijeva držanje nastave obavezno je poznavanje engleskog jezika na najmanje B2 nivou ili poznavanje jezika države u koju kandidat odlazi na najmanje B2 nivou.

4. Pozivno pismo (ovo pismo nije obavezno, ali pozitivno doprinosi oceni prijave) Kandidati moraju da kontaktiraju ECTS škole/fakulteta za koji žele da se prijave. Spisak ECTS koordinatora za Erasmus+ International može se naći na: https://eurep.auth.gr/en/coordinators/international)

5. Izvještaj o prethodnoj mobilnosti (500 karaktera uz priloženu fotografiju) (ukoliko je kandidat koristio mobilnost)

VAŽNE NAPOMENE

• Nastavno ili naučno i nenastavno osoblje se može prijaviti ukoliko je u radnom odnosu sa punim radnim vremenom na Univerzitetu Crne Gore u trenutku prijave i u tokom mobilnosti.
  • Matični fakultet dostavlja Kancelariji za međunaordnu saranju i mobilnost prijave kandidata.
  • Trajanje mobilnosti koje je navedeno u konkursu se ne može skratiti - kasni dolasci i rani odlasci se ne tolerišu.
  • Kandidati su u obavezi da obavijeste Kancelariju za međunarodnu saradnju i mobilnost ukoliko odustanu od mobilnosti.
  • Kandidati su u obavezi da, u svrhu promovisanja Erasmus+ programa, podnesu izvještaj o realizovanoj mobilnosti (500 karaktra uz fotografiju) Kancelariji za međunarodnu saradnju i mobilnost,  u roku od 10 dana nakon povratka sa mobilnosti.

KORISNE INFORMACIJE