Fakultet za turizam i hotelijerstvo

Biografija

Jovana Janinović diplomirala je na Ekonomskom fakultetu Univerziteta Crne Gore, a Master studije u oblasti ekonomije i menadžmenta završila na Univerzitetu u Nici "Sofija Antipolis" 2013. godine. U okviru Erasmus Mundus Master Programa TEMA - Evropske teritorije - identitet i razvoj stekla je i diplome Master studija na Karlovom Univerzitetu u Pragu i Visokoj Školi Društvenih Nauka (EHESS) u Parizu. Doktorirala je u oblasti menadžmenta kulturnog nasljeđa u turizmu na Univerzitetu u Valjadolidu (Španija) i Univerzitetu Pavol Jozef Šafarik (Slovačka). Usavršavala se na Univerzitetu u Lajpcigu, Koč Univerzitetu u Istanbulu, Humboldt Univerzitetu u Berlinu, Univerzitetu u Beču, Centralno-evropskom Univerzitetu u Budimpešti, Evropskom Univerzitetskom Institutu u Firenci i Univerzitetu u Bilefeldu. Učestvovala je u preko 30 medjunarodnih konferencija i simpozijuma i bila član istrazivackih timova u više od 10 nacionalnih i internacionalnih istraživačkih projekata. Njena istrazivačka interesovanja obuhvataju menadžment kulturnog nasljedja, kulturni turizam, urbani i ruralni turizam, ekonomsku valorizaciju kulturnih dobara, akademski integritet i digitalne inovacije u kulturi i turizmu.